Туреччина оголосила "холодну війну" Ізраїлю

Туреччина розриває військово-технічну співпрацю з Ізраїлем, а також згортає майже усі дипломатичні відносини. Натомість планує укласти військовий союз з Єгиптом.

Туреччина розриває військово-технічну співпрацю та майже повністю згортає дипломатичні відносини з Ізраїлем, таким чином оголошуючи холодну війну країні.

У посольстві в Тель-Авіві залишають тільки другого секретаря. При цьому військову присутність у Середземному морі Туреччина посилює.

Після 15-ти років протистояння, Туреччина готується укласти військовий союз із Єгиптом.

Новий виток напруги спровокувала заява ізраїльського прем'єра Біньяміна Натаньяху.

Він відмовився вибачатися перед Туреччиною за розстріл "Флотилії свободи". Як відомо, інцидент стався торік.

Нагадаємо, у травні 2010 року біля берегів Гази ізраїльські військові атакували конвой судів з гуманітарним вантажем "Флотилія свободи", дев'ять його учасників (переважно громадяни Туреччини) були вбиті.

Після інциденту відносини між Туреччиною та Ізраїлем, які до того тісно співпрацювали у військово-політичній сфері, різко загострилися.

Після цього нападу Анкара оголосила про перегляд відносин з Тель-Авівом, відкликала свого посла, а турецький прем'єр Таїп Ердоган неодноразово звинувачував Ізраїль у проведенні політики "державного тероризму" і вимагав офіційних вибачень і компенсації сім'ям загиблих.

Після інциденту з "Флотилією свободи" Ізраїль послабив блокаду сектора Газа, але залишив заборону на проїзд громадян анклаву через його територію і ввезення товарів подвійного призначення.

Читайте також:

Ізраїль не вибачатиметься за штурм турецького судна

Туреччина висилає посла Ізраїлю і перериває співпрацю з Тель-Авівом

Турки вважають США головною загрозою для їхньої країни

Ізраїль відправив військові кораблі до кордонів Єгипту

ВідеоТуреччина оголосила холодну війну Ізраїлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: