У Грузії заборонять радянську символіку

Грузинський парламент прийняв у першому читанні "Хартію свободи", яка передбачає викорінення радянської і фашистської символіки та люстрацію екс-працівників Компартії.

Парламент Грузії 75 голосами проти одного прийняв у першому слуханні законодавчу ініціативу депутата від меншості Гії Тортладзе - "Хартію свободи", яка стосується посилення заходів безпеки, містить положення щодо люстрації та викорінення радянської і фашистської символіки.

Депутати від правлячої партії підтримали "принципи і дух" ініціативи, заявив голова парламентського Юридичного комітету Павла Кублашвілі на засіданні 28 жовтня. За його словами, до другого слухання можуть бути змінені окремі положення законопроекту.
Окрім іншого, "Хартія свободи" також передбачає і концепцію люстрації.

Зокрема, згідно із законопроектом, на вищі посади не зможуть працювати співробітники служби безпеки радянського часу, лідери Комуністичної партії і Комсомолу, члени Центрального комітету, секретарі районних та міських комітетів. Якщо ці люди вже займають посади, вони повинні піти у відставку протягом місяця після входження закону в силу, у противному випадку, спеціальна комісія зробить публічними їхні особисті дані, які є конфіденційними.

Відповідно до законопроекту, комісію створює президент і в неї по одному члену зможуть представити фракції парламенту Грузії. Дана комісія здійснює реєстр тих осіб, які співпрацювали з радянськими спецслужбами. Такі люди зможуть брати участь у виборах лише після того, як інформація про них стане публічною для виборців.

Комісія, що працює за тематикою люстрації буде вправі також приймати рішення про викорінення комуністичної чи фашистської символіки, культових будівель, пам'ятників, монументів, назв вулиць або інших засобів, що носять пропагандистський характер, а також вести їхній реєстр.

За оцінкою Павла Кублашвілі, рішення про заборону радянської символіки є "логічним і послідовним".

У Польші вже діє закон, що передбачає кримінальну відповідальність за володіння або купівлю комуністичних символів.

Згідно з документом, кожен, хто володіє, продає або поширює речі чи записи, що містять символіку комунізму, може бути оштрафований або засуджений до тюремного ув'язнення на строк до двох років.

Читайте також:

У львівських школах проведуть уроки пам’яті радянської окупації

Молдовські академіки визнали існування радянської окупації

Молдовська влада зайнялась розвінчуванням радянського минулого

Президента Молдови не змогли звільнити за "ненависть до радянських окупантів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: