У храмі в Віфлеємі побилися грецькі та вірменські священики

У храмі Різдва Христового в Віфлеємі під час прибирання побилися грецькі та вірменські церковнослужителі.

Грецькі та вірменські священнослужителі побилися в храмі Різдва Христового у Віфлеємі, на території Палестинської національної автономії. 

Бійка сталася під час прибирання в приміщенні храму, побудованого на тому місці, де, за переказами, народився Ісус Христос. Прибирання проводиться кожного року незадовго до Різдва, що святкується за старим стилем, за угодою різних конфесій, які ділять храм між собою.

За версією греків, перед початком "суботника" було підписано угоду, в якій процес прибирання був регламентований найдетальнішим чином. Однак, за словами грецьких ченців, коли вони розпочали збирання спільно з католиками-францисканцями в одному з прибудов храму, вірмени не дозволили їм встановити сходи для того, щоб почистити оздоблення храму.

Виникла бійка. З грецької сторони постраждало п'ять кліриків, зокрема ієромонаху Матфеєм зламали два пальці, а ієродиякон Афанасій отримав травму спини. Про втрати вірменської сторони не повідомляється.

Поліція розділила тих, що билися, і прибирання продовжилася мирно.

Православний Єрусалимський патріархат висловив протест, заявивши, що вірменські священнослужителі "влаштовують провокації і проблеми".

Базиліка Різдва Христового у Віфлеємі, один з головних храмів Святої Землі, веде свою історію з четвертого століття нашої ери. Тут є представники різних християнських конфесій, між якими періодично виникають тертя, хоча до рукоприкладства доходить, як правило, лише у сварках греків та вірменів.

Читайте також:

Через землю у Китаєво між ченцями і мирянами розгорівся скандал

З різдвяного вертепу втекли двоє віслюків

Фанатку, яка напала на Папу Римського, госпіталізували

Під час різдвяної меси божевільна напала на Папу Римського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: