Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Каталонії оголосили офіційні результати референдуму

Явка склала 43%.

Влада іспанського автономного співтовариства Каталонія в п'ятницю оприлюднила офіційні результати голосування на референдумі про незалежність регіону від Іспанії.

Про це пише «Інтерфакс».

»За" незалежність віддали голоси 90,18% респондентів, а "проти" виступили 7,83% виборців. Ще 1,98% вважали за краще не писати що-небудь на бланку для голосування.

При цьому явка склала 43%.

ВідеоІспанська преса пише, що Росія причетна до каталонського референдуму

ЗМІ уточнюють, що за незалежність виступили 2 млн 44 тис. 38 чоловік з проголосували 2 млн 286 тис. 217 виборців.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність Каталонії, який не визнала центральна влада Іспанії. Згідно з опрацьованими результатами, близько 90% каталонців проголосували на референдумі за відділення.

Поліція вирішила "заспокоїти" незгодних з офіційним Мадридом гумовими кулями і кийками. ЗМІ повідомили, що 294 людини постраждали в Барселоні, 355 осіб в передмістях міста, 46 поранених в центральній частині Каталонії, 27 осіб - в Таррагоні, 249 - в Жироні, 111 - в Льейде, 55 осіб - в регіоні Террес-де-Лебре.

Король Іспанії Філіпп VI у своєму зверненні до іспанцям назвав референдум в Каталонії незаконним і звинуватив регіональну владу в тому, що вона проводила голосування поза законом і демократії і прагне «порушити єдність Іспанії».

Глава регіонального уряду Карлес Пучдемон зі свого боку заявив, що Каталонія проголосить незалежність від Іспанії протягом декількох днів. За його словами, каталонське уряд зробить це «в кінці цього тижня або на початку наступного».

Залиште свій коментар

Вибір редакції