У Китаї відкрили антимонопольну справу проти інтернет-гіганта Alibaba Group

У Китаї відкрили антимонопольну справу проти інтернет-гіганта Alibaba Group

Слідчі вивчають політику компанії "виберіть одне з двох".

Китайські регулюючі органи у четвер, 24 грудня, оголосили про проведення антимонопольного розслідування щодо компанії Alibaba Group, яку підозрюють у монополізації ринку. 

Про це пише The Associated Press.

Зазначається, що слідчі вивчають політику компанії "виберіть одне з двох", яка вимагає від ділових партнерів не працювати з її конкурентами. Водночас про подробиці щодо можливих штрафів або термінів оголошення результатів розслідування не повідомляється.

Тим часом представників Ant Group (підрозділу Alibaba. Ред.) викликали на зустріч із представниками фінансових регуляторів. Раніше регулятори КНР заявили, що Ant Group може не відповідати вимогам лістингу або розкриття інформації, таким чином зірвавши її вихід на біржі в Гонконгу та Шанхаї. Очікувалося, що компанія залучить до $34,4 млрд.

Китайські лідери раніше заявляли, що одним з економічних пріоритетів у 2021 році буде посилення антимонопольного законодавства. Схоже, в уряді КНР особливо стурбовані посиленням контролю над Alibaba та іншими домінуючими інтернет-компаніями, які розширюють свою діяльність у сферах фінансів, охорони здоров'я тощо.

Зазначимо, що засновник Alibaba Джек Ма є найбагатшою людиною Китаю та одним із найвідоміших підприємців країни. У січні він виділив 100 мільйонів юанів (14 млн доларів США) на розробку вакцини від COVID-19. 

Нагадаємо, заступник держсекретаря США Кіт Крач заявив, що Міністерство закордонних справ України вирішило демонтувати з будівель відомства все обладнання китайської компанії Huawei. Раніше Сполучені Штати звинуватили Huawei у співпраці з китайськими спецслужбами і стеженні за користувачами. 

Як Україні досягти успіху – поради засновника китайської компанії Alibaba Group

Як Україні досягти успіху – поради засновника китайської компанії Alibaba Group
Наступна публікація