У Пакистані та Індії відродили культ Гітлера

Німці налякані шануванням Адольфа Гітлера в Пакистані, Ірані та Індії, де люди прикрашають машини свастиками, називають дітей Адольфами та відкривають "нацистські" ресторани. До німців місцеві мешканці ставляться як до "братів аріїв".

Туристам з Німеччини, що приїжджають в Індію, Іран або Пакистан, у ряді випадків рекомендують не розкривати свого німецького походження.

Причиною, за словами журналіста видання Spiegel в Ісламабаді Хаснаіна Казіма, є небезпека потрапити в незручну ситуацію, викликану дуже поширеним в цих країнах шануванням Адольфа Гітлера.

Як відзначає журналіст, багато пакистанців, дізнавшись що їх співрозмовник приїхав з Німеччини, починають говорити на тему "ми всі арійці", пускаючись в міркування про нібито спільних предків - аріїв. Бесіда часто переходить на особу Гітлера, якого пакистанці розглядають як геніального полководця, який вступив у боротьбу з американцями та британцями.

Один з перукарів в Ісламабаді, до якого прийшов стригтися німецький журналіст, бажаючи зробити клієнту приємне, підстриг його під Гітлера. Коли журналіст заявив, що схожий на фюрера, перукар радісно закивав, сказавши: "Саме так, вийшло дуже добре".

Позитивний образ Гітлера серед місцевого населення асоціюється не тільки з власне нацистами, а й усіма німцями. При цьому рядові жителі Пакистану чи Індії не мають чіткого уявлення про сучасну Німеччини і не хочуть визнавати, що вона не має нічого спільного з Третім Рейхом.

Культ Гітлера в Пакистані
spiegel.de
Ресторан "Гітлерівський хрест"
Приміром, старі німецькі "Мерседеси" 70-х років, які дуже популярні, незважаючи на високу ціну, господарі іноді прикрашають чорною свастикою в білому колі на червоному тлі. На одній з таких машин, що зустрілися журналістові, до того ж стояв напис "Я люблю нацистів". У машині їхала пакистанська сім'я з семи людей.

Втім, шанування Гітлера поширене не тільки в мусульманських Пакистані та Ірані, де воно найчастіше підживлюється антиізраїльськими настроями, а й в Індії, де свастика з давніх-давен вважалася символом сонця і Заком сприяння. В індійських шкільних підручниках Гітлера підносять як великого політика, а англійське видання Mein Kampf можна придбати навіть у книжкових лавках глибоко в провінції.

Кілька років тому індуїстський підприємець відкрив ресторан "Гітлерівський хрест", відвідувачів якого на вході зустрічає портрет фюрера. Одна з індійських фірм, що займається продажем постільної білизни, продає набори наволочок і простирадло, прикрашених свастикою, під назвою "Гітлерівська колекція". А індійські батьки деколи називають своїх дітей Адольф на честь "великого" державного діяча.

Читайте також:

Бельгійський журналіст розшукав останнього родича Гітлера

Водій Гітлера розповів, як спалив тіло фюрера

Американський солдат поверне Німеччині художній альбом Гітлера
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: