У Сирії поліція обстріляла віруючих під час молитви

Обстрілюючи віруючих, поліція, таким чином намагалися не допустити переростання молитви в антиурядову маніфестацію.

Сирійські сили безпеки відкрили вогонь по мусульманам, які зібралися в п'ятницю на молитву в мечеті "Аль-Арафа" в місті Дейр аз-Зорі.

За даними арабських ЗМІ, поліцейські таким чином намагалися не допустити переростання молитви в антиурядову маніфестацію. Про наслідки і жертв цієї "попереджувальної акції" сирійські спецслужби поки не повідомляється.

Подібний же метод запобігання масових антиурядових акцій протесту, які починаються відразу ж після п'ятничних богослужінь, поліція сьогодні почала застосовувати і в інших сирійських містах.

Згідно з даними опозиційного "Координаційного комітету сирійської революції", у місті Хомс поліція відкрила безладний вогонь по людям, які виходять з мечеті "Каба"; в місті Аль-Азікія спецслужби блокували дві найбільші міські мечеті і не випускають віруючих.

У Алеппо солдати урядових військ застрелили двох людей на початку масової демонстрації; в передмісті столиці країни - Дамаску - в районі Харіста при розгоні натовпу загинув один учасник акції протесту.

У провінції Ідліб в подібних же обставинах вогнепальні поранення отримали вже декілька сирійців.

Раніше повідомлялося, що опозиційні сили країни оголосили про проведення нової національної акції протесту проти правлячого режиму президента Башара Асада. Загальнонаціональна акція проходить під девізом: "Ні перед ким, окрім Бога, не станемо на коліна!".

На думку її ініціаторів, цей заклик повинен підтвердити "твердий намір сирійського народу продовжувати акції опору до відновлення повної свободи і гідності сирійського народу".

У Сирії протягом останніх чотирьох місяців відбуваються масові демонстрації протесту з вимогою проведення кардинальних реформ і відставки президента Башара Асада.

Протести почалися в середині березня в місті Дераа на півдні країни, а потім перекинулися на інші регіони. За останніми даними сирійських правозахисників, за цей час у сутичках із силами безпеки загинули понад 1,6 тисячі осіб, майже 3тисячі людей зникли без вісті.

За офіційними даними, з початку подій в результаті дій "озброєних терористичних елементів", на які сирійські влада покладає відповідальність за насильство в країні, загинули 340 військовослужбовців і співробітників сил безпеки.

Читайте також:

Сирійська війська почали штурм бунтівного міста Дейз-ез-Зор, більше 20 жертв

Очевидець штурму сирійського міста Хама: "Людей вбивали як овець"

Більше 100 людей вбито у військовій операції у сирійському місті Хама

Лідер "Аль-Каїди" підтримав сирійських заколотників, назвавши їх "святими воїнами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: