У Туреччині розкрили могилу одного з учнів Христа

У Туреччині археологи розкрили могилу одного з учнів Ісуса Христа – Пилипа, яка раніше була знайдена у старому місті Ієрополіс (нині Туреччина).

Італійські археологи розкрили могилу з мощами одного з учнів Ісуса Христа – Пилипа, знайдену раніше у старому місті Ієрополіс (нині Туреччина).

Італійські археологи розкрили могилу і продемонстрували мощі одного з учнів Ісуса Христа - святого Пилипа. Гробницю знайшли раніше у старому місті Ієраполіс. Розкопки тривали півсотню років довкола місця, де апостола в першому столітті розіп'яли. Нині це популярний туристичний маршрут "Памуккале" в Туреччині.

Наприкінці 1 століття на горі біля Ієрополіса був догор ногами розіп'ятий один із 12 учнів Ісуса - апостол Пилип. Відтоді античне місто Ієраполіс і нині носить назву Священне місто. У 16 столітті його стер з лиця землі землетрус. Але нещодавно було зроблено важливу для християн знахідку.

"Ми й не очікували знайти кістки Святого Пилипа. Бо ми знаємо що мощі були перенесені до Костантинополя в 6 столітті, в церкву святих апостолів і решта частина кісток - у Римі, де теж є церква святих апостолів", - повідомив Франческо Д'Андріа, професор, керівник групи італійських археологів в Ієраполісі.

Під час сієсти італійська археологічна місія з наритим матеріалом працює за кілька кілометрів від розкопок.

"Зараз ми маємо дві церкви – одна нагорі - восьмикутна візантійська базиліка Святого Пилипа від 5 століття. і друга – наше відкриття - побудована нижче навколо римського гробу апостола. При чому саме так і в Єрусалимі. Є місце Голгофа і є місце – гробу Господнього. Також є докази, що цей гроб належить періоду Христа. Бо ми знайшли всередині 7 маленьких бронзових монет того часу. Саме так тоді ховали християн", - додає Франческо.

Монет не показують. Їх готують передати музею Ієраполіса. На фрагментах каменів довкола гробу збереглися хрести. Нині тут працюють 25 робочих, 4 археологи і 2 архітектори з провідних італійських вишів. Відновлюють вигляд обох церков.

Із 12 учнів Ісуса досі достеменно відомо лише, де міститься могила святого Петра. Там нині серце Ватикану. Поховання решти апостолів або сумнівні, або канули в лету. Лише мощі роз'їхались.

Іменем Пилипа в Україні названо різдвяний піст і з ним пов'язана низка народних приказок і прикмет. Утім, тисячі християн, які за тисячі кілометрів приїздять на екскурсії туди, де розіп'яли апостола, не мають про це жодного уявлення.

Нагадаємо, знаменитий археолог Ехуд Нецер, який у 2007 році розкопав гробницю Ірода, загинув, впавши з триметрової висоти.

Читайте також:

Знайдена гробниця одного з 12-ти апостолів Ісуса Христа

Випадково і трагічно загинув археолог, який знайшов гробницю Ірода

Відроджено рецепт пива, яке варили стародавні кельти

В Єрусалимі розкопали стіну царя Соломона

Луганський скульптор зобразив Януковича у вигляді Калігули

ВідеоІталійські археологи знайшли могилу святого Пилипа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: