В Іспанії півмільйона демонстрантів вимагали незалежності для Каталонії

У Каталонії проживає 7,5 мільйонів осіб.

Понад півмільйона осіб вийшли на демонстрацію в Барселоні в підтримку каталонських націоналістів, які вимагають незалежності від Іспанії.

Про це пише ВВС.Russian.

За даними поліції, в марші в Барселоні взяли участь 540 тисяч осіб. Менш масштабні акції на підтримку незалежності пройшли також ще в чотирьох містах Каталонії.

Іспанія послідовно противиться будь-яким спробам провести референдум з питання про відокремлення Каталонії.

Коли в листопаді 2014 року каталонські націоналісти провели в провінції неофіційний референдум, на підтримку незалежності висловилися 80% тих, хто проголосував.

В Каталонії проживає 7,5 мільйонів осіб.

Нагадаємо, що 9 листопада 2015 року регіональний парламент Каталонії проголосував за проект резолюції про "початку створення незалежної Каталонської держави у формі республіки". Прийнята, незважаючи на протест центральної влади країни, резолюція передбачала незалежність регіону в 2017 році.

Конституційний суд Іспанії анулював резолюцію про незалежність Каталонії

Документ суперечить основному закону держави, йдеться в постанові Феміди. Парламент автономії одностайно прийняв резолюцію про незалежність від Іспанського королівства. Сепаратисти на чолі з прем'єр-міністром Каталонії Артуром Масом пообіцяли вийти зі складу Іспанії вже за півтора роки. Офіційний Мадрид із рішенням Барселони не погодився. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: