В Іспанії стартують парламентські вибори: радикали не мають шансів

Згідно з опитуванням, жодна з основних партій не отримає абсолютної більшості.

У неділю, 20 грудня, в Іспанії проходять вибори до двопалатного парламенту – Генеральних кортесів. Волевиявлення відбувається на тлі високого рівня безробіття, корупційних скандалів та регіонального сепаратизму.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з опитуванням громадської думки, жодна з чотирьох основних партій не отримає абсолютної більшості й не зможе самостійно сформувати уряд.

Зокрема, за результатами опитування Центру соціологічних досліджень, правляча консервативна Народна партія (НП) може набрати найбільшу кількість голосів та отримати від 120 до 128 місць у конгресі депутатів - нижній палаті іспанського парламенту. Натомість головна опозиційна сила - Іспанська соціалістична робітнича партія (ІСРП) – може здобути від 77 до 89 мандатів.

Із початку 1980-их років іспанський уряд позмінно очолювали консерватори або соціалісти.

"Однак, схоже, багато іспанців утомилися від корупційних скандалів, пов'язаних з цими партіями, тому вони надають перевагу новим політичним формуванням", - прокоментував майбутні вибори професор Мадридського університету, соціолог Артуро Руїс де Кастро.

Як пояснив професор, це, зокрема, центристська партія "Громадяни", за яку голосуватиме частина колишніх виборців консервативної партії, а також популістська сила "Подемос" ("Ми можемо"), котра віднімає голоси в соціалістів.

Експерт також запевнив, що, на відміну від Франції та деяких інших європейських країн, ультраправі партії не мають впливу в Іспанії та місць у парламенті не отримають, хоча й регулярно беруть участь в усіх виборах.

Відповідно до громадського опитування, жодна із партій не набере абсолютної більшості, отже, для формування уряду потрібно буде сформувати коаліцію. Проте, як стверджує співробітник мадридського Інституту політичних досліджень Гонсало Марчан Понсе, створювати політичні альянси буде не просто, а у випадку консерваторів та соціалістів – "принципово неможливо". Окрім того, потенційно можливий союз між консерваторами та "Громадянами" відкинули останні, як і можливість коаліції з соціалістами. А справу з популістами з "Подемос" не хоче мати жодна з трьох найбільших політичних сил.

Нагадаємо, що в Саудівській Аравії вперше на виборах перемогли жінкиВсього по країні виграли вибори 20 мешканок королівства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: