В Ізраїлі Мубарака висунули на премію "Людина року"

Коментуючи номінацію, ізраїльський журналіст Оді Сегель підкреслив, що нагороду слід присудити Мубараку навіть у тому випадку, якщо вручити її не вдасться.

Колишній президент Єгипту Хосні Мубарак був висунутий як кандидат на отримання ізраїльської премії "Людина року". Про це повідомляє Другий канал ізраїльського телебачення.

Заявка на висунення поваленого єгипетського президента була висунута ізраїльськими політичними діячами та працівниками місцевих ЗМІ. Мубарака пропонується нагородити за "підтримку миру з Ізраїлем".

Коментуючи номінацію, ізраїльський журналіст Оді Сегель підкреслив, що нагороду слід присудити Мубараку навіть у тому випадку, якщо вручити її не вдасться. Якщо Мубарак буде оголошений "Людиною року" в Ізраїлі, він стане першим іноземним лауреатом цієї премії.

На момент підписання мирного договору між Ізраїлем і Єгиптом у 1979 році Хосні Мубарак займав пост заступника президента Анвара Садата. Через два роки, коли глава держави загинув в результаті замаху, Мубарак зайняв його місце. З тих пір він беззмінно займав пост президента, залишивши його лише в лютому 2011 року в результаті революції.

Мубарак традиційно вважався прихильником Ізраїлю в боротьбі з палестинськими екстремістами. Зокрема, він підтримував блокаду сектора Газа, введену Єрусалимом проти руху ХАМАС. У 2000-х роках він виступав як посередник на ізраїльсько-палестинських переговорах.

Після повалення Мубарака відносини між Каїром і Єрусалимом погіршилися. Сам колишній президент зараз знаходиться на лаві підсудних за звинуваченням в корупції, а також організації розстрілу понад 800 демонстрантів. У разі визнання винним Мубараку загрожує смертна кара.

Читайте також:

Нобелівську премію миру дадуть організаторам арабських революцій

Напад на посольство Ізраїлю в Каїрі: 4 загиблих, більше 1 тис. постраждали

Екс-президент Єгипту виявився найбагатшим диктатором у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: