Виверження вулкана коштувало авіакомпаніям 1,7 мільярда доларів

Щонайменше п'яти авіакомпаніям Європи загрожує банкрутство через обмеження в польотах у зв'язку з виверженням вулкана в Ісландії.

Виверження вулкана Ейяфьятлайокудль обійшлося авіакомпаніям в 1,7 мільярда доларів, заявив генеральний директор Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) Джованні Бізіньяні.

"Втрачені прибутки одних тільки авіакомпаній становлять зараз більше 1,7 мільярда доларів", - сказав Бізіньяні.

За його даними, криза охопила 29% світової авіації, щодня її заручниками ставали 1,2 мільйона пасажирів.

"Масштаби кризи затьмарили 11 вересня 2001, коли повітряний простір США було закрито протягом трьох днів", - наголосив глава IATA.

Він зазначив, що добові витрати індустрії на паливо в ці дні впали на 110 мільйонів доларів у порівнянні з нормою. Проте компанії несуть додаткові витрати, оскільки змушені подбати про пасажирів.

"Для індустрії, яка минулого року втратила 9,4 мільярда доларів і, згідно з прогнозами, мала втратити в цьому 2,8 мільярда доларів, це руйнівна криза", - наголосив Бізіньяні.

За його словами, причиною кризи стало стихійне лихо, і авіакомпанії жодним чином не могли вплинути на ситуацію. Однак, згідно з установленими правилами, тягар турботи про пасажирів - оплата проживання в готелях і харчування - лягла на їхні плечі.

"Єврокомісія повинна в терміновому порядку переглянути ці несправедливі правила", - заявив Бізіньяні.

Тим часом з'явилися повідомлення, що як мінімум п'яти авіакомпаніям Європи загрожує банкрутство через обмеження в польотах. У зв'язку з цим генеральний директор Міжнародної асоціації повітряного транспорту збирається просити Європейський союз зобов’язати уряди країн відшкодувати авіакомпаніям збитки.

Нагадаємо, повітряний простір Європи було закрито впродовж п’ятьох днів через виверження ісландського вулкана Ейяфьятлайокудль, який викинув у повітря велику хмару попелу. Частинки вулканічного пилу становлять небезпеку для турбін авіаційних двигунів і можуть викликати проблеми, осідаючи на крилах літаків. Через це європейські служби безпеки польотів ухвалили рішення скасувати усі авіарейси.

Читайте також:

Польоти над Європою офіційно визнані безпечними

Виверження вулкана в Ісландії перейшло в нову "гучну" фазу

Вулканічний попіл пошкодив двигуни винищувачів НАТО

Вулкан в Ісландії вирішили забетонувати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: