Військовий есмінець США наблизився до спірних островів Китаю

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Військовий есмінець США наблизився до спірних островів Китаю

Есмінець наблизився до спірних островів / Getty Images

Джерела стверджують, що Обама "дав добро" на операцію ВМС.

Сьогодні, 27 жовтня, американський есмінець "Лассен" розпочав патрулювання акваторії Південно-Китайського моря в 12 милях від китайських штучних островів архіпелагу Спратлі. Про це повідомляє Reuters.

Військовий корабель наблизився до спірних островів попри протест влади Пекіна

"Операція почалася. Вона буде завершена протягом декількох годин", - цитує агенція анонімне джерело у військовому відомстві США.

За даними журналістів, есмінець повинен наблизитися до рифів Субі і Мішіф, які китайські військові за останні місяці перетворили на острова.

Натомість CNN із посиланням на неназваного американського чиновника повідомляє, що ВМС США планують відправити есмінець у зону в 12 милях від штучних островів у Південно-Китайському морі протягом наступних 24 годин.

Чиновник сказав, що місія військово-морських сил США тепер має схвалення президента Барака Обами.

Натомість у Пекіні виступали проти перебування американського корабля неподалік спірних островів.

"Якщо це правда, ми радимо США подумати ще раз, не діяти сліпо і не створювати проблеми з нічого", - заявив Міністр закордонних справ Китаю Ван І.

Джерело Reuters додало, що ескадрений міноносець швидше за все прибуде у супроводі патрульних літаків "Боїнг P-8A Посейдон" і "Локхід P-3 Оріон", які регулярно займаються відстеженням переміщень військових у регіоні. Такі патрульні місії тепер планується здійснювати регулярно.

Довідка: Архіпелаг Спратлі - група дрібних островів, рифів і атолів на півдорозі між континентальним В'єтнамом і Філіппінами. Права на ці ключові з військової точки зору території оскаржують одразу п'ять держав.

Нагадаємо, нещодавно в Одеський порт зайшов американський ракетний есмінець "Porter". Корабель з'явився у Чорному морі в рамках операції під назвою "Атлантична рішучість".

 

Наступна публікація