WikiLeaks: американська система ПРО беззахисна перед російськими ракетами

Виявилося, що скандал щодо ПРО в Чехії був даремний, оскільки до моменту, коли американський радар зауважить ракету, вже буде занадто пізно активувати перехоплювач.

Сайт WikiLeaks розсекретив повідомлення американських дипломатів, з яких випливає, що система ПРО, через яку сварилися США і Росія, давно застаріла і не здатна перехоплювати ракети.

Зі слів дипломатів випливає, що плани США щодо розміщення елементів системи протиракетної оборони в Чехії зіткнулися з серйозними проблемами ще на етапі реалізації. Представники американського оборонного відомства, провівши дослідження можливостей пропонованої системи, прийшли до висновку, що стаціонарна РЛС, яку передбачалося встановити на чеській території, не буде здатна перехопити випущені ядерні боєголовки.

Як йдеться в оприлюднених депешах, в 2007 році директор американського Агентства з протиракетної оборони генерал Патрік О'Райлі на брифінгу заявив, що радарна система не зможе виявити ракети дальньої дії на фазі запуску. Таким чином, до моменту, коли радар нарешті помітить ракету, вже буде занадто пізно активувати перехоплювач.

Сполучені Штати раніше планували розмістити елементи ПРО у Східній Європі для захисту від загрози з боку Північної Кореї та Ірану. Згідно з проектом, в Польщі повинні були знаходитися десять ракет-перехоплювачів, в Чехії - стаціонарна радіолокаційна станція. У вересні 2009 року президент Барак Обама заявив про відмову від цієї програми.

Плани з розміщення американської ПРО в безпосередній близькості від російських кордонів викликали гостру реакцію Москви, яка звинуватила США у створенні загрози безпеки і пообіцяла вжити відповідних заходів у разі реалізації цієї програми. Зокрема, мова йшла про розміщення ракетних комплексів "Іскандер" в Калінінградській області.

У підсумку відмова американської адміністрації від розміщення елементів ПРО в Східній Європі викликала схвалення Москви і трактувалася експертами як перемога російської політики.

Як випливає з документів, оприлюднених WikiLeaks, можливо, США пішли назустріч Росії через неефективність пропонованої системи ПРО.

Як заявив на брифінгу в 2007 році генерал О'Райлі, навіть якщо радар, який планувалося встановити в Чехії, і зможе ліквідувати частину ядерних боєголовок, запущених за певних обставин, через конструктивніх особливостей йому не вдасться перехопити міжконтинентальні балістичні ракети (МБР) Росії.

Плани щодо ПРО до цих пір викликають болісну реакцію Росії, яка і при ратифікації договору по СНО намагалася змусити США пов'язати наступальні озброєння з ПРО. Російська сторона під час підписання договору зазначила, що може вийти з угоди, якщо американські протиракетні системи стануть "якісним чином порушувати національну безпеку та обороноздатність РФ".

Напередодні президент Обама заявив, що у Росії немає приводу розривати договір з Америкою через системи ПРО.

Читайте також:

WikiLeaks розповів про космічну війну США з Китаєм

Витік секретної інформації: НАТО підготувало план захисту від Росії

Росія відпрацювала ядерний удар по Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: