Євросоюз не хоче приймати Хорватію, "їм ще зарано"

У Брюсселі не впевнені в тому, що антикорупційні реформи в Хорватії пройшли успішно, і не поспішають пропонувати цій країні приєднатися до ЄС.

Уряди країн Європейського союзу в понеділок заявили, що питання про можливе членство Хорватії в ЄС вирішувати ще рано. Переговори обіцяють закінчити протягом найближчих місяців, але вступ цієї Балканської країни до ЄС під великим питанням.

Хорватія є офіційним кандидатом на вступ до Євросоюзу і хоче приєднатися до нього вже в 2013 році. Проте деякі держави - члени ЄС не впевнені в тому, що антикорупційні реформи в Хорватії пройшли досить успішно.

Британський міністр закордонних справ Вільям Хейг заявив, що Лондон очікує спеціальної доповіді Євросоюзу з цього питання.

"Ми великі прихильники членства Хорватії в ЄС. Але для нас також важливо пройти через всі необхідні процедури", - сказав Хейг журналістам у Брюсселі.

Раніше він підтримав пропозицію Франції проаналізувати антикорупційні реформи Хорватії перед закінченням переговорів про вступ Хорватії до ЄС.

Попередні переговори глави МЗС європейських країн проведуть 23 травня. На зустрічі також може бути визначено питання про дату переговорів з Хорватією.

"Вони зробили багато кроків назустріч, тому, на мою думку, ми повинні якомога швидше припинити переговори і почати процес ратифікації", - заявив міністр закордонних справ Австрії Міхаель Шпіндлеггер, додавши, що Відень неохоче ставиться до ідеї моніторингу антикорупційного прогресу в Хорватії.

ЄС насторожено ставиться до заяв про успішні антикорупційні реформи після того, як в 2007 році до Євросоюзу приєдналися Румунія і Болгарія. З моменту вступу цих країн до ЄС їхні антикорупційні зусилля помітно ослабли.

Читайте також:

Хорватських генералів засудили за масові вбивства сербів

Хорватія скасувала візи для українців на туристичний сезон

Представлено першу "новітню" доповідь щодо розширення Євросоюзу

Єврокомісар: у взаєминах ЄС та України "є позитивні зміни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: