У Німеччині знайшли Біблію, яку створив Мартін Лютер

У Німеччині 7 місяців тому виявили Біблію Лукаса Кранаха, до створення якої доклав руку Мартін Лютер.

Біблія Лукаса Кранаха, до створення якої доклав руку Мартін Лютер, знайшлася і скоро буде виставлена на огляд у Німеччині. Фахівці підтвердили справжність реліквії, яка зникла безвісти ще у 1945 році.

Однак, де древній том провів останні півстоліття і де його виявили, зберігається в суворій таємниці. Тим часом німецькі журналісти припускають, що Біблію за шестизначну суму в останнього власника викупив Культурний фонд Німеччини

Днями у головному земельному архіві в Дессау-Росслау показали виявлену реліквію. Мова йде про перший з трьох томів видання 1541 року, який безслідно зник з Анхальтской земельної бібліотеки у 1945 році. Таким чином, унікальний тритомник знову у повному складі: другий том, також зниклий у кінці Другої світової війни, вдалося відшукати у 1996 році.

За словами міністра культури федеральної землі Саксонія-Анхальт Бригіти Вольф, перший том Біблії Лукаса Кранаха був виявлений сім місяців тому.

"Особливість цієї Біблії в тому, що вона надрукована на пергаменті і барвисто проілюстрована. У ній містяться особисті позначки реформаторів Мартіна Лютера, Філіппа Меланхтона, Йоганна Бугенхагена і Каспара Круцігера, запрошених Георгом III, князем Анхальт-Дессау", - розповів експерт-рестовратор.

Стан книги залишає бажати кращого. Дерев'яні гравюри Кранаха виглядають так само яскраво, як і 470 років тому, але том розгубив металеві замки й у будь-який момент може деформуватися. На щастя, до Біблії вже можна додати одну сторінку, яка залишилася у сховищі після зникнення. Місцезнаходження ще одного листа, як і раніше невідомо.

Князь Георг III Анхальтскій (1507 -1553), затятий прихильник Реформації, свого часу наказав розділити власну двотомну Біблію в перекладі Мартіна Лютера на три частини. Книгу надрукували на пергаменті у друкарні Ганса Люффта у Віттенберзі в 1541 році. У загальній кількості 500 сторінок першого тому містять близько 60 гравюр на дереві роботи Лукаса Кранаха-старшого.

Читайте також:

Американка повісила, а потім спалила собаку, який згриз її Біблію

Відомий актор зарубав свою матір масонським мечем, цитуючи Біблію

Вчені з'ясували, яким чином перед євреями та Мойсеєм розступилося море

Повʼязані теми:

Наступна публікація