Азаров: ветування Податкового кодексу – моя ідея

Прем'єр-міністр заявив, що саме він виступав за те, щоб накласти вето на Податковий кодекс, оскільки в ньому були неточності, які по-іншому не можна було виправити.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що саме він виступав за те, щоб заветувати Податковий кодекс.

"Коли у президента була нарада, я висловив свою думку, що як мені не сумно визнавати це, тому що це затримка в часі, це ускладнення, скажімо, бюджетного процесу, ускладнення багатьох наших ситуацій, пов'язаних з переговорами з МВФ, але тим не менш, я - за те, щоб заветувати кодекс, внести до нього необхідні поправки, зробити це якомога швидше, тому що іншого механізму внесення змін не існувало", - розповів Азаров в ефірі одного з українських телеканалів.

"Податковий кодекс був прийнятий, вже він перебував у президента на розгляді. Поправити його можна було тільки через вето", - сказав прем'єр-міністр.

У той же час Азаров зізнався, що саме виступи підприємців дали привід переглянути частину Податкового кодексу.

"Але загалом ідеологія цієї реформи не змінилася. Найбільше критики було щодо розділу про спрощену систему оподаткування. Ми маємо дивитися не тільки на велику економіку, а й на діяльність тих десятків тисяч громадян, які стоять на ринках. Виправити закон можна було тільки через вето, про що я й сказав на засіданні з президентом", - заявив Азаров.

За словами прем'єр-міністра, більшість того, проти чого протестували підприємці, було надумане і навіяне їм і насправді не мало підтвердження у Податковому кодексі. Та були і раціональні зауваження, тож президент прийняв відповідне рішення накласти вето, щоб можна було змінити розділи, які стосуються спрощеної системи оподаткування.

Азаров додав, що вето президента і подальші поправки не варто трактувати як відступ влади перед кимось. Це просто був єдиний законодавчо правильний спосіб доопрацювання закону.

Нагадаємо, 30 листопада президент Віктор Янукович наклав вето на Податковий кодекс, внісши у нього свої поправки. 2 грудня парламент ухвалив поправки президента, і вже 3 грудня Янукович підписав Податковий кодекс.

Все про дискусії навколо Податкового кодексу читайте тут.

Читайте також:

У Януковича запевнили, що з Податковим кодексом він "почув усіх"

Нові правила для спрощенців: як тепер платити податки

Янукович: намети на Майдані демонтували через "новорічну йолку"

Азаров поскаржився, що його Податковий кодекс "замазали чорною фарбою"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: