Балога піде до суду за зимовим часом

Балога піде до суду за зимовим часом

Віктор Балога. Ілюстрація / Фото: job-sbu.org

Міністр МНС Віктор Балога має намір звернутись до суду, якщо Верховна рада не перегляне закон про відмову від зимового часу.

Постанова Верховної ради про відмову від переходу на "зимовий" час зі збереженням "літнього" може стати предметом судового розгляду, заявив міністр МНС Віктор Балога.

На його думку, парламент ухвалив помилкове рішення, яке безпосередньо впливає на життя населення більшої частини України.

"Рада пішла не просто проти здорового глузду – парламентарії, по суті, скасували закони природи і знехтували наукою. Це зовсім не той випадок, коли можна голосувати, не приходячи до тями. Легким жестом руки депутати відмовили своїм співгромадянам у праві жити за природним розкладом, а не за штучними правилами", - сказав міністр.

Балога наголосив, що ВР зобов'язана "виправити допущену помилку". При цьому він нагадав, що у зв'язку з цим звернувся до парламенту.

"Ніщо не заважає депутатам завтра бути розумнішими, ніж учора, і переглянути своє хибне нововведення. Аргументів за збереження саме "зимового" часу більше, ніж достатньо – їх уже відкрито висловили численні науковці, експерти, лідери громадської думки, журналісти впливових ЗМІ", - додав міністр МНС.

Водночас урядовець зауважив, що автори часових новацій та їхні колеги, які підтримали їхнє запровадження, вперто не визнають допущену помилку, а на своє виправдання наводять непереконливі, сторонні тези. З огляду на те міністр припустив, що Верховна Рада спробує всіляко уникати повторного розгляду цього питання, розраховуючи, що з часом цікавість до нього спаде.

Балога зазначив, якщо Верховна Рада буде вдавати, ніби проблеми не існує, "є законні способи стимулювати активність депутатів". Він вважає, що постанова парламенту дає всі юридичні підстави звернутися до суду, оскільки порушує права мільйонів громадян.

"Особисто поділяю таку точку зору. Переконаний, що бездіяльність Верховної Ради у цьому важливому питанні загрожує інтересам фактично всієї України", - сказав він.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація