Півторарічний хлопчик помер, поки лікарі вирішували, де його лікувати

Дата публікації
Перегляди
4112
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Півторарічний хлопчик помер, поки лікарі вирішували, де його лікувати

Лікарі двох регіонів недооцінили важкість стану малюка

Лікарі двох регіонів недооцінили важкість стану маленького пацієнта.

Півторарічний хлопчик на Миколаївщині перекинув на себе чашку з окропом, а за два дні помер в одеському опіковому центрі, повідомляє ТСН. Лікарі двох регіонів недооцінили важкість стану маленького пацієнта і посилали його з однієї лікарні в іншу, сперечаючись, на території якої області дитину лікувати. Через це згаяли дорогоцінний час.

Могила півторарічного Сергійка вкрита квітами. Серед них купа іграшок. Рідні досі не розуміють, чому малюк, який від народження жодного разу не хворів, тепер не з ними.

"Ночами не можу спати. Постійно плачу. Навіть на роботі, мене там всі заспокоюють, але я не можу цього перенести, ні за що дитя постраждало, ні за що", - плаче бабуся хлопчика Олена Олейніченко.

А все почалося на кухні. Батько Сергійка налив собі в чашку чаю і відійшов від столу вкраяти хліба.

"Син підбіг, і тут стояла пляшка з водою, і він ось так, як маленький, він так взяв чашку і ось так на себе перевернув", - пригадує мати хлопчика.

За п'ять хвилин родина відвезла Сергійка до амбулаторії в Коблево. Там йому зробили заспокійливий укол. І порадили їхати в районну лікарню сусідньої області, бо туди ближче. Батькам довелося везти обпеченого сина своїм легковиком, бо в кареті "швидкої" не було бензину.

"В районну лікарню у нас 37 кілометрів, і туди все-таки шлях неблизький, це хвилин 25 їзди, це якби втрата часу", - пояснює завідувач Коблевської амбулаторії Віктор Черняга.

У приймальному відділенні Южненського медзакладу лікар повідомив, що всі хірурги на операції і відправив до місцевої поліклініки, а звідти родині рекомендували їхати до Миколаївського опікового центру. Дорогою у Сергійка зупинилося серце. Батьки спішно повернулися до Южного. Тамтешні медики розвели руками, мовляв, згаяно забагато часу.

"Якби виконувались всі протоколи і всі накази, і нормативна база, де похвилинно розписано, як надавати медичну допомогу дітям при опіках, то, я вважаю, що цю дитину спасти можливо було", - переконаний головний лікар Южненьського медзакладу Роман Лиманський.

Реаніматологи змогли запустити серце дитини, але його мозок уже не працював. Хлопчика врешті перевезли до одеського опікового центру, але так і не врятували. Нині правоохоронці та чиновники-медики з'ясовують ступінь вини кожного лікаря, який оглядав дитину. Міліція збирає матеріали для порушення кримінальної справи.

Біла халатність

Біла халатність
Наступна публікація