Корупція в українських вишах: студенти платять не тільки грошима, а й тілом

Дата публікації
Перегляди
8120
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Корупція в українських вишах: студенти платять не тільки грошима, а й тілом

Фото: Украинское Фото

ВНЗ в обласному центрі може генерувати обіг корупційних коштів в розмірі близько 2 млн доларів на рік.

В українських вишах поширені хабарництво, блат, цінні подарунки і сексуальні послуги. При цьому 43% студентів до проявів корупції ставляться лояльно, вважаючи її способом вирішення проблем і невід'ємною частиною життя.

Такі невтішні дані Україна представила на засіданні групи держав Ради Європи по боротьбі з корупцією (GRECO) в Страсбурзі, пише "КоммерсантЪ-Україна".

У досліджені, зокрема, констатується, що в українських вищих навчальних закладах корупція є "системною і укоріненою". Там застосовуються різні способи винагороди за корупційні послуги, а в корупційні схеми залучені мережі посередників.

Протягом останнього року, за даними звіту, про факти корупції у вишах відкрито заявили 19% респондентів, але зустрічалися з цим явищем 73% опитаних.

Так, під час подання документів до закладу продаються і купуються фальшиві довідки пільговиків, а під час навчання здійснюється купівля та продаж позитивних оцінок на іспитах, заліках і при захисті курсових або дипломних робіт.

Хабарі, цінні подарунки та блат студенти та їхні батьки використовують для отримання довідок, дипломів, рекомендацій і місць в гуртожитках, а також для вступу в аспірантуру, докторантуру та присвоєння наукових ступенів.

"Вищий навчальний заклад в обласному центрі з середньою чисельністю студентів у 5 тис. може генерувати обіг корупційних коштів в розмірі близько 2 млн доларів на рік", - йдеться в документі.

Примітно, що самі студенти демонструють лояльність до фактів корупції: 32% з них вважають її "способом вирішення проблем", 11% - "невід'ємною частиною життя".

Окрім іншого, 76% опитаних заявили, що їм відомі випадки, коли студентки або студенти як "винагороду" надавали сексуальні послуги. Утім, експерти запевняють, що таки факти вкрай рідкісні, оскільки будь-яка інформація миттєво стає надбанням громадськості і псує репутацію.

В Міністерстві освіти коментувати результати дослідження відмовилися, пославшись на відсутність профільних фахівців.

Документ був підготовлений Харківським інститутом прикладних гуманітарних досліджень за даними правоохоронних органів, Державної служби статистики, соціологів, а також опитувань понад 2 тис. студентів і викладачів вишів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8120
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація