Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Медведчук більше не голова СДПУ(о)

З'їзд СДПУ(о) прийняв відставку свого лідера Віктора Медведчука та відмовився від участі у дострокових парламентських виборах.

Віктор Медведчук
УНІАН
Віктор Медведчук більше не керує СДПУ(о).
Делегати з`їзду Соціал-демократичної партії України (об'єднаної), що проходить сьогодні в Києві, прийняли відставку Віктора Медведчука з посади голови партії.
 
Про це журналістам повідомив один із лідерів СДПУ(о), міністр праці та соціальної політики України Михайло Папієв.
 
Він нагадав, що ще після проведення парламентських виборів 2006 року, враховуючи програш СДПУ(о), Медведчук написав заяву про звільнення з посади лідера партії. "Сьогодні вона прийнята", - сказав Папієв.
 
Він додав, що сам Медведчук з поважних причин не був присутній на з’їзді. 

Відповідаючи на питання журналістів, хто і коли може бути обраний на вакантний пост керівника партії, Папієв сказав, що сьогодні у проведенні з’їзду оголошено перерву, і підготовкою до другої частини з’їзду буде займатися президія СДПУ(о).

Крім того, Папієв повідомив, що СДПУ(о) прийняла рішення не йти самостійно на дострокові вибори до ВР. Своїх прихильників партія закликала підтримати Партію регіонів.

"Прийнято рішення, що СДПУ(о) не йде самостійно на вибори", - повідомив Папієв. Він також наголосив, що на з’їзді було ухвалено звернення до членів і прихильників СДПУ(о) підтримати у разі проведення парламентських виборів Партію регіонів. 

На запитання, чи є можливою участь у виборах окремих членів СДПУ(о) у складі списків інших партій, Папієв відповів, що згідно із законодавством, участь членів будь-якої партії у списку іншої партії неможлива.
 

Михайло Папієв
УНІАН
За словами Михайла Папієва, СДПУ(о) не піде на дострокові парламентські вибори.
Водночас, за його словами, "ми живемо у демократичній країні, і тому можна припустити, що хтось із членів партії, за умови виходу з СДПУ(о), захоче взяти участь у виборах за списками інших партій та блоків".

Як повідомили УНІАН у прес-службі СДПУ(о), крім того, делегати з`їзду, давши критичну оцінку внутрішньому становищу в партії, а також оцінивши політичну ситуацію в Україні, прийняли рішення визнати майбутні позачергові парламентські вибори такими, що не відповідають Конституції України. 

З доповіддю про ситуацію в партії та перспективи її розвитку виступив заступник голови партії, голова виконкому СДПУ(о) Юрій Загородній, який, зокрема, заявив, що сьогодні в Україні існує криза класичних політичних ідеологій, а виборець робить вибір на основі інших ознак, зокрема територіальних.
 
Ключем до успіху СДПУ(о), на думку Загороднього, мають стати регіональні організації, а їх роль у структурі партії повинна різко зрости. 

У свою чергу, перший президент України Леонід Кравчук під час виступу на з`їзді дав власну оцінку ситуації в партії та заявив: "Якщо Україна буде демократичною, то будь-яка партія, зокрема й СДПУ(о), існуватиме як демократична структура, але сьогодні в Україні існує реальна загроза конституційному ладу, і кожен крок ми повинні звіряти не стільки з інтересами партії, скільки з інтересами країни".
 
"Партія має відродитися, а для цього ми повинні змінити стиль, методи і форми роботи, а ідеологія в нас перевірена часом", - сказав Кравчук.

Леонід Кравчук
УНІАН
Леонід Кравчук закликає до підтримки Партії регіонів.
"Якщо наша партія зможе об`єднати всі соціально-демократичні сили, ми зможемо реалізувати свій потенціал. І це повинно стати головним завданням на найближчий час", - упевнений він.
 
На думку Кравчука, соціал-демократи не можуть не підтримати партію, котра, будучи лідером коаліції в 2002-2004 роках, і сьогодні змогла забезпечити зростання економіки. "В цьому разі ми повинні розуміти, що підтримуємо не Партію регіонів, ми підтримуємо Україну", - сказав він. 

Сьогодні була оприлюднена інформація про те, що СДПУ(о) має намір піти на дострокові вибори до ВР разом із Партією регіонів. 

З цим може бути пов'язана й відставка Віктора Медведчука з посади партійного керівника.

Залиште свій коментар

Вибір редакції