Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Прикарпатті гадюки почали атакувати дітей

Зафіксовано вже три випадки укусів, і фахівці певні, що це тільки початок.

На Прикарпатті вже троє дітей потрапили до лікарень після укусів гадюк. Агресивні плазуни нападають не лише в лісі, але й підповзають близько до людських домівок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

10-річна Адріана поволі одужує. На змію вона наткнулася на городі біля  будинку – пішла до песика, що сильно гавкав, і плазуна на землі одразу й не помітила. Змія вкусила дитину у стопу. "Я коли взяла песика на руки, вона рота відкрила, зашипіла і мене вкусила. Біль був такий, ніби сильно обпікся", - розповіла постраждала. Стан дівчинки був важкий, тож з райлікарні її забрали  до реанімації в Івано-Франківськ. "Отрута гадюки звичайної має ще й алергічну дію. В цієї дівчинки якраз так і було. В неї виникла гостра алергічна реакція: впав артеріальний тиск, там серйозні наслідки були", - пояснив завідувач відділення анестезіології обласної дитячої лікарні Олег Курташ.

ВідеоВ Україні 3 дітей потрапили до реанімації після укусів гадюк

Плазуни нападають не лише в лісі, але й підповзають близько до людських домівок. Уникнути укусів допоможе пильність . Фахівці радять для прогулянок у ліс чи гори вдягати високе взуття, уважно дивитися під ноги, а перш ніж присісти, перевірити палицею траву.

В Україні 3 дітей потрапили до реанімації після укусів гадюк

Гадюка звичайна – єдина небезпечна змія у цих краях. Саме вона й вкусила дівчинку. "Характерна ознака гадюки – це темний зигзагоподібний малюнок, який проходить по спині. Голова трикутної форми. Ну, і кому пощастить роздивитись зіниці, то в гадюк зіниці вертикальні. В інших змій вони круглі", - пояснив кандидат біологічних наук Назар Смірнов, один з кращих знавців земноводних в Україні. Вчений вивчає плазунів 15 років і пояснює, що навесні у період розмноження гадюки найбільш небезпечні. "Вона, зазвичай, якщо відчуває, що хтось наближається, старається десь втекти. В такий час вони просто втрачають оцю пильність і можуть дозволити підійти людям до себе. Тому в цей час збільшення укусів буває", - пояснив науковець.

Отрута місцевої гадюки не смертельна, якщо вчасно і правильно надати допомогу. Категорично неможна накладати джгути на уражену кінцівку або висмоктувати із ранки отруту, натомість слід якнайшвидше викликати лікарів. "Поки їде швидка, батьки повинні накласти якийсь стерильний бинт, замотати цю ранку. Дати знеболююче, яке є в кожній родині. Наприклад, ті ж самі таблетки парацетамолу", - каже лікар Курташ. Протизміїної сироватки на Прикарпатті зараз немає, а своїх пацієнтів  медики рятують за власним протоколом із застосуванням барокамери. Щороку у них буває до півтора десятка дітей з укусами змій. "Рекомендують адреналін ввести і везти до спеціалізованого закладу. Обходимося без цієї сироватки, бо не завжди її можна вводити в перші години, є протипоказання – анафілактичний шок", - пояснив головний лікар обласної дитячої лікарні  Радислав Котурбаш.

Уникнути укусів може допомогти звичайна пильність. Фахівці радять для прогулянок у ліс чи гори вдягати високе взуття; уважно дивитися під ноги, а перш, ніж присісти, перевірити палицею, чи бува у траві не заховалася змія.

Кореспондент ТСН Алла Пасс​

як уникнути укусів змій, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції