Штраф за ухиляння від армії збільшать майже вдвічі

У Верховній раді зареєстрували законопроект, яким підвищують штраф за ухиляння від армії. За ігнорування попереджень і штрафів - один рік умовно.

За ухиляння від армії призовників хочуть карати підвищеними штрафами - їх планують збільшити більш ніж удвічі. Нині максимальний штраф становить 119 грн, а якщо будуть прийняті зміни, то доведеться викласти до 255 грн (суми хабарів за відкуп в останні роки варіюються від кількох сотень до 1,5 тис. дол.).

Такий законопроект, розроблений Міноборони, вже зареєстрували у Верховній раді. Правда, навіть якщо за зміни депутати проголосують відразу після канікул, новації не торкнуться прийдешнього осіннього призову - тільки вже весняного. Військові кажуть, що хочуть посилити штрафи, тому що в країні росте число ухильників. Якщо в розпал кризи багато хто був не проти пересидіти непевний час в армії на всьому казенному, то нині багато хто не хочуть втрачати гарну роботу або просто не звертають увагу на закон про військову службу.

"Мої приятелі-дембеля недавно розповіли, що служба запам'яталася лише тим, що чистили картоплю, і старшина показав, як правильно метати навчальну гранату. Особисто я вважаю армію марною тратою часу", - розповів нам запорізький призовник Михайло. Він говорить, що підвищення штрафу його б не дуже налякало.

Правда, в оборонному відомстві вважають інакше. Мовляв, жорсткість санкцій змусить ухильників зайвий раз подумати, та й, можливо, суди будуть уважніше ставитися до таких справ. "За рік оштрафовано 13 тисяч ухильників більш ніж на 500 тисяч гривень. З новими штрафами буде ще більше. У законі передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від служби (один рік умовно), але вона застосуються лише до тих, хто тривалий час не реагував на попередження і штрафи. По країні таких більше 80 осіб", - говорить офіцер прес-служби Міноборони Костянтин Саділов.

Незважаючи на це, в Міноборони запевняють, що план виконують на 100%. "Восени і навесні в цілому йдуть служити близько 40 тисяч найздороввіших, яких ми обираємо з усіх наявних 400 тисяч", - говорить Саділов.

До речі, Кабмін розширив перелік поважних причин, за якими військовозобов'язані можуть не прибувати до військкомату або прибувати туди не вчасно. Вони стосуються лише тих, хто відслужив, і знаходиться в запасі. Поважними вважаються: смерть і хвороба родичів, природні катаклізми, які завадили приїхати на збори.

Читайте також:

Міністра оборони звільнять наприкінці серпня

Українську армію забезпечує харчами фірма, у штаті якої дві людини

Українську армію скоротять на 20%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: