Суддею Тимошенко Кірєєва зробив комп'ютер

Суддею Тимошенко Кірєєва зробив комп'ютер

Ківалов запевняє, що Кірєєв став суддею Тимошенко випадково / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Сергій Ківалов розповів співдоповідачам ПАСЄ про те, чому Кірєєв став суддею на процесі Тимошенко.

Суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв був вибраний розглядати кримінальну справу колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко автоматичною системою розподілу справ між суддями.

Про це народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Сергій Ківалов під час зустрічі із співдоповідачами Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марієттою де Пурбе-Лундін і Майліс Репс.

"Що стосується Кірєєва, то вибір ліг на нього автоматично, адже зараз вже немає тієї жахливої ситуації, коли справи в ручному режимі розписував голова суду. Справа приходить до суду, реєструється, а розподіляє комп'ютер. До речі, за втручання в автоматичну систему у нас передбачена кримінальна відповідальність. Можна одержати до 10 років", - сказав Ківалов.

Відповідаючи на питання членів ПАРЄ про незалежність чи залежність судді Кірєєва і незалежність суддів в Україні взагалі, Ківалов відзначив, що українські судді достатньо, на законодавчому рівні, захищені від тиску з боку і виконавчої, і законодавчої влади.

"У нас немає суддів першого чи другого ґатунку. У нас усі судді рівні. Також немає випробувального терміну для судді. Якщо суддя прийшов працювати в суд, то він повинен розглядати всі справи, будь-якої складності. Як кажуть, узявся за гуж – не говори, що не дуж. Не уявляю собі ситуації, коли суддя відмовився б розглядати будь-яку справу через свою недосвідченість. Ви знаєте, я б першим поставив питання про його профнепридатність", - наголосив народний депутат.

Нагадаємо, 11 жовтня суддя Печерського районного суду Києва Кірєєв засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Згідно з рішенням суду, також упродовж трьох років вона не зможе обіймати державні посади.

Пізніше Венеціанська комісія у своїх висновках відзначила, що справу Тимошенко не повинен був розглядати "тимчасовий суддя" - той, хто ще не пропрацював 5 років до отримання статусу постійного.  Тимчасові судді не є повністю незалежними, оскільки перебувають під наглядом перед отриманням призначення.

Читайте також:

Тимошенко з-за ґрат явилась мітингувальникам

Порятунок Тимошенко відклали на два тижні

Тимошенко у СІЗО роблять масаж

Повʼязані теми:

Наступна публікація