Суддею Тимошенко Кірєєва зробив комп'ютер

Сергій Ківалов розповів співдоповідачам ПАСЄ про те, чому Кірєєв став суддею на процесі Тимошенко.

Суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв був вибраний розглядати кримінальну справу колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко автоматичною системою розподілу справ між суддями.

Про це народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Сергій Ківалов під час зустрічі із співдоповідачами Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марієттою де Пурбе-Лундін і Майліс Репс.

"Що стосується Кірєєва, то вибір ліг на нього автоматично, адже зараз вже немає тієї жахливої ситуації, коли справи в ручному режимі розписував голова суду. Справа приходить до суду, реєструється, а розподіляє комп'ютер. До речі, за втручання в автоматичну систему у нас передбачена кримінальна відповідальність. Можна одержати до 10 років", - сказав Ківалов.

Відповідаючи на питання членів ПАРЄ про незалежність чи залежність судді Кірєєва і незалежність суддів в Україні взагалі, Ківалов відзначив, що українські судді достатньо, на законодавчому рівні, захищені від тиску з боку і виконавчої, і законодавчої влади.

"У нас немає суддів першого чи другого ґатунку. У нас усі судді рівні. Також немає випробувального терміну для судді. Якщо суддя прийшов працювати в суд, то він повинен розглядати всі справи, будь-якої складності. Як кажуть, узявся за гуж – не говори, що не дуж. Не уявляю собі ситуації, коли суддя відмовився б розглядати будь-яку справу через свою недосвідченість. Ви знаєте, я б першим поставив питання про його профнепридатність", - наголосив народний депутат.

Нагадаємо, 11 жовтня суддя Печерського районного суду Києва Кірєєв засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Згідно з рішенням суду, також упродовж трьох років вона не зможе обіймати державні посади.

Пізніше Венеціанська комісія у своїх висновках відзначила, що справу Тимошенко не повинен був розглядати "тимчасовий суддя" - той, хто ще не пропрацював 5 років до отримання статусу постійного.  Тимчасові судді не є повністю незалежними, оскільки перебувають під наглядом перед отриманням призначення.

Читайте також:

Тимошенко з-за ґрат явилась мітингувальникам

Порятунок Тимошенко відклали на два тижні

Тимошенко у СІЗО роблять масаж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: