Україна посилила боротьбу з незаконною міграцією

В Україні набув чинності Закон, який регулює міграційні процеси і посилює відповідальність за незаконну міграцію.

Набув чинності Закон про врегулювання міграційних процесів і посилення відповідальності за незаконну міграцію.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань міграції", яким розширено перелік підстав для відмови у в'їзді в Україну, встановлений у Законі України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", набув чинності 5 травня 2011 року, пише Ліга.

Зокрема, іноземцям та особам без громадянства будуть відмовляти, якщо вони:
- Обґрунтовано підозрюються в тому, що є носіями інфекційних та інших (включених до спеціального переліку МОЗ) хвороб;
- В'їжджають в Україну з метою транзиту, але не мають документів і оплачених квитків для в'їзду в країну призначення;
- Якщо є факти невиконання ними фінансових зобов'язань перед Україною;
- Не мають достатнього фінансового забезпечення на період перебування в Україні та повернення до держави походження.

Експерти відзначають, що згідно з введеним змінам, особи, які не мають права в'їзду, не перетинають кордон і в найкоротший термін повертаються до держави, з якої прибули. Затриманим при спробі незаконного перетину кордону забороняється в'їзд в Україну протягом наступних 10 років.

Також розширено і коло підстав для скорочення терміну тимчасового перебування в Україні. Наприклад, серед нових підстав з'явилося відсутність достатнього фінансового забезпечення для подальшого перебування.

А підстави до видворення за межі України розділені на 2 категорії: підстави, за яких іноземець та особа без громадянства повинні бути видворені, і підстави, за яких вони можуть бути виселені. У діючих сьогодні нормах передбачена тільки можливість видворення.

У той же час, прийнятим Законом встановлюється заборона на видворення (інше примусове повернення) іноземця та особи без громадянства у разі можливих катувань або жорстокого, такого, що принижує їх гідність поводження з ними і покарання їх у країні, куди вони видворяються.

Зміни торкнулися також Кримінального кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення. В цілому, зміни до відповідних статей цих нормативних актів свідчать про посилення відповідальності у сфері незаконної міграції. "Характеризуючи загалом цей Закон, необхідно відзначити, що він спрямований на посилення боротьби з нелегальною міграцією, поліпшення управління міграційними процесами, посилення юридичної відповідальності за правопорушення у цій сфері", - підкреслюють експерти.

Читайте також:

Україна перетвориться на пустелю, яку заселять африканці та азіати

За останні роки Україну залишили 6,6 млн людей

Посол України: Канада - єдина країна, де модно бути українцем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: