Україна: в китайському ресторані замовляй хачапурі

Україна: в китайському ресторані замовляй хачапурі

Дмитро Корчинський / Фото: УНІАН

Росія не згорить, а згниє, проте її все ще можна врятувати. Офіцерські посади в міліції треба віддати дагестанцям. ФСБ і генштаб – чеченцям, московську патріархію – вірменам.

Аби вірно зорієнтуватися у світі, треба задіяти всі 5 відчуттів: придивитися, принюхатися, прислухатися, помацати і лизнути. У дев’яностих я з цією метою ходив до Макдональдса, а нині забиваю стрілки в китайських забігайлівках, бо такий мейнстрім, окрім того, п’яти почуттям там відповідають 4 стихії і ще вони ніколи не пересмажують паростки бамбука.

Втім, гадаю, китайська експансія буде підірвана гідною осуду концепцією застосування імбиру в негармонійних сполученнях. Бо світ перевернувся: Янукович здійснює ліберальні реформи, а Сполучені Штати прагнуть репресувати журналіста – чую я: мій співбесідник відсьорбує від стихії чаю. Він розбирається в українській політиці – себто у маніпуляціях з вуглецем, який вимірюється в тоннах, кубометрах, барелях і посадах.

І він продовжує: Ассанж відкрив світові страшну таємницю: у дипломатичному листуванні зашифровано те саме, що відкрито друкується в газетах. Ми гадали, що дипломати черпають з потаємних джерел життя, а вони підслуховують нас, сидячи за сусіднім столиком. Посли, які суттєво впливають на вироблення зовнішньої політики США і внутрішньої політики країн в яких акредитовані, орієнтуються не краще за туристів. В цілому ті, хто приймають рішення і ті, хто від цих рішень потерпає – однаково некомпетентні.

На щастя WikiLeaks ще не опублікував документів розвідувальних відомств. Тому ми з надією можемо припускати, що ці мікроплівки вартували того, щоб проносити їх через кордон у спеціальній капсулі, схованій в анальному отворі члена торгівельної місії. Проте, послів ймовірно не ознайомлюють із цим ексклюзивом, інакше б вони цікавилися трохи іншим, та інше писали б.

Світ занадто складний, щоб його міг осягнути Державний департамент. Саме тому італійські комуни доби ренесансу, які власне і винайшли дипломатію в тому вигляді, як вона існує донині, так часто призначали послами і розвідниками поетів і живописців.

Поки США борються зі свободою поширення інформації, російське керівництво протистоїть ксенофобії та расизму. Сто років тому російський царат вдався до фатальної помилки, коли обмежив євреїв щодо просування на верхні суспільні щаблі.

Було б сформувати з них корпус жандармів, революції вдалося б уникнути, як згодом вдалося уникнути контрреволюції, коли євреї записалися до ЧК. Троцький в якості Петербурзького Генерал-губернатора ніколи не допустив би зречення государя-імператора. Опломбований вагон з більшовиками зійшов би з рейок десь під Смоленськом, якби їх прєвосходітєльство Камєнєв-Зінов’єв був вчасно призначений міністром шляхів сполучення.

Московсько-петербурзько-московський режим завжди придушував російський народ і росіянам це подобається, бо в цьому їхня унікальність. Помилкою було і лишається придушувати інші народності, бо вони того не цінують.

Якби манежні події відбувалися в Афінах чи в Лондоні, їх ніхто не помітив би – не той масштаб.

Бідні росіяни трактують їх як початок революції. Іноді навіть заздриш такій милій ущербності, бо ми, українці, занадто інтелектуально чесні, власне фуфло нам здається фуфлом. Росіяни об’являють "не имеющим аналогов в мировой архитектуре" жалюгідну дерев’яну клуню в Кіжах і плювати на Шартр, Кельн, Флоренцію. Втім, завдяки цій животворній обмеженості, в історії залишилася Куліковська битва і будуть записані події всесвітнього масштабу навколо ялинки на Манежній.

Росія не згорить, а згниє, проте її все ще можна врятувати. Офіцерські посади в міліції треба віддати дагестанцям. ФСБ і генштаб – чеченцям, прокуратуру – інгушам і кабардинцям, суддівські посади – азербайджанцям, (вони талановиті в дрібному опті), московську патріархію – вірменам, (вони забезпечать функціонування Християнського кварталу в Москві).

Не варто забувати, що десяткам північнокавказьких народів століттями вдавалося порівняно мирно співіснувати в межах багатонаціональних джамаатів. Таку саму стабільність вони забезпечать і всій Росії, якщо віддати їм верхні посади, бо горці звикли жити нагорі. Зверху вони чудово помиряться зі слов’янами, адже їхній традиційний промисел – вівчарство.

Геть соєвий соус! Хачапурі давай!

________________________________________________________________________

Читайте також:

Янукович з народом

Якщо десять років тому гаслом дня було "Україна без Кучми!", то нині - "Янукович без ПР!" Навіщо вона йому, якщо в нього вже є міліція, СБУ, прокуратура і стара Конституція?

Повʼязані теми:

Наступна публікація