17 грудня в Історії

17 грудня в Історії

17 грудня 1947 року народився Микола Азаров. / Фото: УНІАН

17 грудня  значиться такими історичними подіями:  

  У 1897-му   на Харківському паровозобудівному заводі збудували перший український паровоз.

1903 рік  - початок авіаційної ери.

Американець Орвілл Райт у Кітті Хок (штат Північна Кароліна) здійснив перший у світі політ на літаку, важчому за повітря, сконструйованому ним разом із братом Уїлбером.  Політ тривав 12 секунд, "Флаєр-1” подолав відстань 260 м.

 1952 року   39-річний американський боксер Арчі Мур завоював звання чемпіона світу в напівважкій вазі, ставши найстаршим боксером, який здобув цей титул уперше.  Мур утримував пояс ще протягом 10 років.

 У 1976 році було   відкрито першу ділянку Куренівсько-Червоноармійської лінії Київського метрополітену з трьома станціями: "Площа Калініна" (нині "Майдан Незалежності"), "Поштова площа", "Червона площа" (нині "Контрактова площа").

 1986-й  - у Кембріджському шпиталі вперше в історії медицини здійснено одночасну пересадку серця, печінки та легенів.

 1993 рік  – у США організована MLS – Головна футбольна ліга ("сокер”).

 2003-го   у світовий прокат вийшов фільм "Володар перснів: повернення короля", останній із трилогії, невдовзі щедро відзначений "Оскарами”.

 Сьогодні народилися:

 У 1770-му  - Людвіг ван Бетховен, видатний німецький композитор (імовірно, народився напередодні так як  17 грудня – дата хрещення).

1778 рік  - Гемфрі Деві, англійський фізик і хімік, один із засновників електрохімії.

Відкрив або отримав у чистому вигляді хімічні елементи: кальцій, барій, магній, стронцій, хлор, калій, натрій, літій. Відкрив фосген та дурманну дію закису нітрогену, названу звеселяючим газом. Його учнем був уславлений Майкл Фарадей.

  В 1947-му народився   Микола Азаров, український політик.

Один із засновників та лідер Партії регіонів (у 2001 році – її голова). Очолював Державну податкову адміністрацію України з моменту її створення в жовтні 1996-го до листопада 2002-го. Перший віце-прем'єр-міністр України в обох урядах Януковича (2002-2005 і 2006-2007 (за сумісництвом – міністр фінансів).

В 1975 році народилася легендарна   Міла  Йовович, американська кіноакторка і фотомодель, уродженка Києва.

Мати - Галина Логінова, радянська кіноакторка, що працювала на студії ім. Довженка. У 1980 р. родина переїхала до Лондона, потім - у Сакраменто й Лос-Анджелес.  У модельному бізнесі Міла з 11 років, коли вперше з'явилася на обкладинці італійського журналу " Lei", невдовзі зробила фотосесію для журналу "Mademoiselle". Йовович мала проблему через скандал щодо залучення неповнолітніх у шоу-бізнес, але за короткий час з'явилася на обкладинках 15 журналів. Серед найвідоміших фільмів -   "П'ятий елемент”, "Обитель зла: Апокаліпсис”, Ультрафіолет.


Повʼязані теми:

Наступна публікація