Українці у Німеччині зустріли Януковича акцією протесту

У Німеччині українські активісти, зокрема письменники Ірена Карпа та Сергій Жадан, зустріли Януковича протестом на знак згортання демократії в Україні.

Пікет проти Януковича у Німеччині_3
Українська правда
Українці у Німеччині зустріли Януковича акцією протесту
У столиці Німеччини, Берлині, відбулася акція протесту в зв'язку з початком згортання демократії в Україні.

Група активістів пікетувала готель "Адлон", де президент Віктор Янукович виступав перед представниками німецької громадськості під час свого одноденного візиту до ФРН.

У акції взяли участь українські письменники Сергій Жадан та Ірена Карпа, які разом з активістами поширювали серед перехожих листівки проти утисків свободи слова України. До акції також приєдналися  активісти Спілки українських студентів у Німеччині.

Автором ідеї провести акцію в день приїзду Януковича виступила Ірена Карпа. "Я була в Берліні, тому що 13 днів тому народила тут дитину", - сказала вона. У свою чергу Жадан пояснив, що зараз також тимчасово перебуває у Берліні. "Ми зустрілися з Іреною в Берліні, обговорили ідею провести пікет. Потім звернулися до українців, які мешкають у Берліні, і самі сформулювали вимоги до Януковича", - сказав Жадан.

"Ми хочемо привернути увагу європейців на проблеми згортання свободи слова в Україні", - уточнив він.

У свою чергу Карпа розповіла, що сама малювала транспаранти англійською та німецькою мовами "Україна - назад до Радянського Союзу?" та "Ми - за свободу слова та свободу зібрань в Україні".

Безпосередньо у пікеті взяли участь близько 20-30 активістів, які поширювали листівки німецькою мовою та інформували перехожих про події в Україні. Сам президент Янукович з учасниками акції протесту не спілкувався.

Як повідомлялося раніше, Віктор Янукович в інтерв'ю німецькому телеканалу назвав себе головним прихильником демократії в Україні.

"Мабуть, я та людина, яка найбільше зацікавлена в тому, щоб процеси демократизації в Україні не тільки не зупинявся, а розвивався", - заявив Янукович.

Читайте також:

Янукович: заради Євросоюзу Україна піде на все

Тимошенко: поки Янукович у Німеччині говорив про демократію, в Україні її обмежили

Янукович: "Я трошки говорю англійською, але російською буде краще"

Янукович знайде місце Україні в новій концепції НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: