Українців судитимуть через "телевізор"

Дата публікації
Перегляди
2867
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українців судитимуть через "телевізор"

Відеоконференції з судом організовуються вже у 5 СІЗО

Віртуальне судочинство вже успішно реалізовується на місцях - так заарештували акордеоніста Завадського.

Народні депутати проголосували у першому читанні зміни до кількох кодексів, які передбачають проведення судових засідань у режимі відеоконференцій, повідомляє ТСН.

"Це означає те, що приватний підприємець, скажімо, з Лубен звертається з позовом про стягнення боргу з приватного підприємця, який проживає в Луганську. Відповідно, йому не потрібно, якщо він захоче - їхати, тратити кошти – до Луганська", - пояснив співавтор проекту закону Володимир Пилипенко.

Щоправда, таке віртуальне судочинство поки що тільки мрія. Грошей на реалізацію ідеї поки ніхто не дав. Натомість, тюремники вже випередили колег у технічному прогресі.

"Перший етап, який має закінчитись наприкінці червня місяця поточного року, і зобов'язується першим етапом створити в усіх слідчих ізоляторах відповідні умови для проведення судових засідань в режимі відеоконференцій – він фактично успішно реалізовується", - запевнив заступник голови державної пенітенціарної служби Ігор Андрушко.

У 5-ти вітчизняних СІЗО вже працюють по-новому. Щоправда, спілкуються через екран нині переважно під час розгляду питань про обрання запобіжних заходів.

Так, знаменитий акордеоніст Ігор Завадський став одним із перших, кого заарештували через телевізор.

Адвокати проти таких нововведень. "Звісно, що безпосередня присутність у судовому засіданні – це ж один із принципів кримінального процесу. Неможливо надавати правову допомогу в повному обсязі. Я не можу йому нічого порадити. Я не можу нічого підказати, застерегти", - висловилася адвокат Завадського Євгенія Закревська.

Суд показуватимуть по телевізору

Суд показуватимуть по телевізору

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2867
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація