Ющенко закликав українців не боятися минулого

Президент вважає перемогу українського війська під Конотопом однією з найславетніших сторінок історії.

Президент Віктор Ющенко закликає українців не боятися власної історії.

11 липня на урочистостях з нагоди 350-ї річниці перемоги козацького війська під Конотопом, що проходять у селі Шаповалівка Сумської області президент здійснив промову.

"Досить боятися власної історії. Суть боротьби – в одному: скинути чуже ярмо, дати свободу народу. Саме це керувало гетьманами", - сказав Ющенко.

За словами президента, українське військо на чолі з гетьманом Іваном Виговським 350 років тому здобуло блискучу перемогу у Конотопській битві, яка є наступницею визвольної боротьби Богдана Хмельницького і попередницею збройного виступу Івана Мазепи.

Глава держави підкреслив, що Конотопська битва – "одна із найбільших і найславетніших перемог української зброї".
На його думку, суть і причина "національної катастрофи", яка спіткала Україну в той час і в інші століття - "нездатність проводу нашої нації постати над власними амбіціями".

"Нехай закарбованим стане кожне слово. Нація зобов’язана пам’ятати кожну свою перемогу і кожне випробування, бо за них вона рівною мірою несе свою відповідальність і за них зобов’язана робити висновки і приклади", - заявив він.

Президент закликав усіх присутніх на урочистостях вшанувати пам’ять усіх воїнів, загиблих на полі Конотопської битви. При цьому він висловив переконання, що усі місця перемог - у Конотопі, Шаповалівці, Соснівці, Зборові, Холодному Яру та в інших місцях - "мають бути введені в особливий реєстр під опікою нашого війська і нашого народу".

"Ми пишаємось своїм минулим, але наш погляд звернутий у майбутнє. Сьогодні ми – демократична, незалежна європейська держава. Ми прагнемо дружби і злагоди з усіма народами. Ми віримо у велике і славне майбутнє соборної української держави. Слава всім українським перемогам! Слава Україні!", - наголосив Ющенко.

Читайте також:

Ющенко незадоволений, що Лозінський й досі не перед судом

Ющенко зробить все, щоб виконати обіцянки, дані МВФ

Стрілянина у квартирі екс-зятя Ющенка: нові подробиці

Шуфрич погрожує оприлюднити медичну картку Ющенка
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: