Щасливе майбуття уже сьогодні

Щасливе майбуття уже сьогодні

Роман Чайка

"Ситуація обнулилася", - сказав Кучма. І дійсно, як і десять років тому, журналісти підписують листи проти цензури. Люди читають газети між рядків. Офіційну інформацію про Україну дізнаються із сайту "правітєльства РФ" та з "чесних новин" ОРТ.

"Ситуація обнулилася", - сказав Кучма. І дійсно, як і десять років тому, журналісти підписують листи проти цензури. Люди читають газети між рядків. Офіційну інформацію про Україну дізнаються із сайту "правітєльства РФ" та з "чесних новин" ОРТ.

Депутати ходять на допити до прокурора. Акцизи на цигарки й алкоголь ростуть. Комітети порятунку, групи підтримки влади. Місцями - мітингово, а так – стабілізація.

Лише песимісти без ентузіазму сприймають державну машину часу, яка перекинула їх кудись у глибоку совдепію. Реалісти ж навпаки насолоджуються другою молодістю. Без косметичних операцій та китайських біодобавок помолодшати на 20 років. Чудо!

От приміром в Криму 19 травня на призабутий День піонерії пройшов марш дітей у червоних "галстуках". Як пишуть неупереджені журналісти – це традиційне свято в Сімферополі. Потім дітей на радість батьків урочисто приймали в піонери. "Завжди готов", - дзвеніло в головах помолоділих тат і мам. А десь сусідніми вулицями ходили колони кримських татар, які згадували депортацію свого народу із "ісконнорусского" Криму. Як розповідає молодий екс-соціаліст Філіндаш на радіо Ера: ті депортації навіть не тягнуть на якісь репресії, бо лишень виселили і перевезли. А могли ж усіх розстріляти.

Тому комуністи в Одесі готують вже другий пам'ятник гуманісту Сталіну. Громадську ініціативу неосталіністів-патріотів очолює депутат Царьов. Саме той, що бігав по Верховній Раді як мумія, загорнута у прапор військово-морського флоту СРСР. Цей моряк-гуманіст буде відроджувати не той засуджений комуністами "культ особи", а "культ особистості". Відчуйте різницю, як кажуть в Одесі.

Хто не хотів цього тижня заглиблюватися аж так далеко у ленінське дитинство чи сталінський ренесанс міг взяти участь у численних прес-конференціях і зібраннях малочисельної інтелігенції. Обличчя шістдесятників світилися молодечим запалом, як і в 1989-1990 роках. Куди й зникли тих два десятки літ відродження та розбудови. Міцні горішки інтелігенції дискутували: "Чи мають право українці бути українцями і мешкати в Україні?". Ще не на усі питання знайдено відповіді.

До речі, на одного інтелігента у їх полку нещодавно прибуло. На честь 20-річчя з дня створення клубу "Інтелігент", відкритого на базі ліцею при Донецькому державному університеті, посвідчення "інтелігента" видали Першій леді Людмилі Янукович. Окрім того, Перша леді стала ще й "Берегинею клубу". Тепер інтелігенти всієї країни мають змогу ідентифікувати братів і сестер по розуму і по "ксівам", як то звично роблять водії та даїшники при зустрічі:

- Документи, гражданін! А, інтєлігєнт!

- А ваші? О, інтєлігєнт і Берегиня. Тоді: здрасьтє, коллєга!

Значно інтелігентніше дискутували інтелектуали у парламенті. Саме те місце, де по-французьки язиками й треба робити "парлє". Ось як цей діалог офіційною стенограмою ліг на скрижалі української історії:

Депутат Колесніченко: "Людина, яка двічі сиділа на зоні, яка має нетрадиційну сексуальну орієнтацію настільки брудна, що біля неї навіть не хочуть сидіти колеги. І ця людина намагається вчити моральності когось! Цій людині - не місце в парламенті"

Депутат Ляшко: "Колесніченко розповідає, що хтось десь на зонах здобував досвіди. А де Янукович здобув свій досвід перед тим, як став президентом? І ви тут збираєтесь когось учити і розповідати про мораль? Ви розказуєтеся про чиїсь орієнтації! На себе в дзеркало подивись! Голос свій послухай, спеціаліст з орієнтацій! Зі своїм петушиним голосом починаєш комусь про орієнтації розповідати!"

Саме ці два вчених мужі мимоволі запропонували надійний тест для визначення нашого майбутнього. Одні опозиціонери кажуть, що нам вибудовують російську модель управління, інші наголошують на білоруській моделі "під бацька", а влада сама переконана, що будує європейську модель. Тепер достатньо лишень організувати гей-парад на Хрещатику. Якщо парад розженуть, то у нас - російська модель. Якщо заборонять – ознака білоруського режиму. А якщо сама влада (ці та інші депутати й міністри) очолить гей-парад в столиці, то асоційоване членство в Євросоюзі не за горами.

Дощі пройшли, Медвєдєв поїхав, а примітивні люди лишень і спромоглися пошкірити зуби на звичайний конфуз із хвойним віночком, який впав на Верховного головнокомандувача. Антиукраїнські сили вже возвеличили цю протокольну дурничку до світових масштабів битви Добра і Зла. Кажуть, що це був поєдинок Зеленого Монстра і Залізного Господаря. І таку глобальну дискусію зорганізував лишень один маленький клерк із прес-служби, який як вірний твердолобий прапорщик дістався Януковичу у спадок від Ющенка. Це дубове прес-папьє наказало журналістам не показувати цей епізод із вітром та дощем. А ті пси демократії образилися і давай показувати. Ось так віночок став і вінцем міждержавного візиту, і рекордсменом на YouTube за переглядами ворогами України.

За віночками приховався найбільший фінансовий та геополітичний український прорив. Виконуючи заповіти великого Обами і друзів з Брюсселя про нові зони американських та російських інтересів на континенті, наші цього тижня дуже старалися. Можливо навіть перестаралися, бо так швидко відновлювали стратегічну любов з демократами з Кремля, що Євросоюз аж злякався і видав їм півмільярда євро. Так швидко перевести усю економіку під зовнішнє управління, а країну у сферу впливу Великого Брата – таке євробюрократів налякає більше, ніж протести греків напередодні дефолту. Багатовекторність з минулого почала приносити гроші уже сьогодні. Усе краще повертається, як каже нам одне українське ФМ-радіо, яке роками крутить нам радянські пісні. Помаранчевий клімакс минув – це друга молодість країни! Блакитні мрії й сонце майбуття!

____________________

Читайте також

Травневі тези

У травневі дні і вкраїнська природа, і вітчизняна демократія квітнуть і травнують.

Повʼязані теми:

Наступна публікація