Травневі тези

Травневі тези

Роман Чайка

У травневі дні і вкраїнська природа, і вітчизняна демократія квітнуть і травнують.

У травневі дні і вкраїнська природа, і вітчизняна демократія квітнуть і травнують.

"Улюбленець" кримських татар і прихильник наукової теорії доцільності сталінських репресій на півострові Анатолій Могильов, як справжній міністр внутрішніх справ, швидко розібрався у ще одній внутрішній справі та історичній загадці. "Дві ходки на малолєтку" актуального Президента він назвав "політичними репресіями" того часу. Поставлено крапку у тривалому дослідженні дисидентського руху в СРСР. Скоро Президента привітають колеги з Української Гельсінської спілки та Спілка політв'язнів. Пантеон героїв повний.

Якщо ви не вірите у святість Гаранта, то вам треба йти на базар Петрівка і шукати дядю Гєну. Він перший з'ясував, що наш Президент святий. Не вірите у Януковича, то лікуйтесь. Ось що пише газета пана Ахметова: "Фото глави нашої держави кладеться на стіл краваткою на північ, на нього ставиться склянка з проточною водою і читається замовляння". Київський пенсіонер Геннадій Чуйко лікує так портретом Віктора Януковича безсоння, усякі неврози, головні болі та імпотенцію. А от фотки Тимошенко лікують від сімейних чвар, а Арсенія Яценюка лише від облисіння. Ну самі порівняйте, чого ви боїтеся більше: коли вже повний імпотент, чи коли лисіє макітра? От така вона квола опозиція.

Головний міліціонер Могильов крім історичних розвідок і простої "наружки" займається і чисто фундаментальною наукою "Прикладні основи демократії". Саме бравий генерал, а не безхребетний Конституційний суд, розтлумачив статтю Конституції, яка дозволяє громадянам ходити на мітинги. Хочете мітингувати – ходіть, каже Могильов, але строєм як нормальні люди і тротуаром. Ідете за місто на поле, вкопуєте табличку "Тут буде наш Гайд-парк" і мітингуєте. Мітингувати треба правильно – без криків, свистів та інших децибел. Ідеальний мітинг для генерала-демократа Могильова – це групка людей на тротуарі у два ряди між залізними турнікетами, а саму групку делегували Товариство глухонімих.

Цього ж тижня нарешті почалася довгождана судова реформа. Президент зразу підмахнув закон, який вигулькнув несподівано поза порядком денним Ради. Коаліція проголосувала миттєво і без зайвого базікання, так як до того всякі міжнародні угоди та бюджети приймала. Тепер Гарант може спати спокійно - усі його укази можна оскаржити лише в одному Вищому Адміністративному суді. Решта нелояльних суддів, яким не подобається судова реформа і демократія, будуть одразу ж покарані Вищою Радою юстиції. ВРЮ може самостійно стежити за суддями і їх судовими справами і знищувати їх як паразитів, здираючи суддівські мантії. Реформа спирається на чітку вертикаль: Раду юстиції очолює Володимир Колісниченко, кум самого Ківалова, а комітет з правосуддя - головний кум Сергій Ківалов. Хіба чітка вертикаль кумів не може забезпечити стабільність?

Інноваційну демократію першою запропонувала міськрада столиці. Київрада прийняла бюджет Києва ще швидше, ніж колеги з ВР. Ніхто не забутий і ніщо не забуто, - рапортував секретар ради Лесик Довгий. Поправки і зауваження усіх депутатів до бюджету враховано настільки, що вже ніхто не знає скільки тих поправок було. Тому бюджет є, але не те, що жоден депутат, а й сам Черновецький не знає скільки грошей у видатках, а скільки у доходах. Режим державної таємниці встояв.

У курилці Верховної Ради біля чоловічого туалету було чути загадкову фразу: "Саддам Ліванович повертається". Так поза очі колеги-недоторканці називають комуніста Адама Мартинюка. Його втретє зробили віце-спікером. Лаври генпрокурора Піскуна, з його трьома ходками в ГПУ, не давали Адаму спокійно заснути. Тепер і цей більшовик може насвистувати собі "Двічі в одну річку не ввійдеш". Чому не віддали крісло опозиції, а члену коаліції з КПУ? Дурне питання. От регіонал і в минулому екс-заступник міністра юстиції Валерій Бондик в телеящику чітко пояснив: "Це посада для опозиції. Але у нас є різні опозиції. Чим компартія не опозиція? Так – комуністи в коаліції, але ж вони також опозиція". Логічно. І зарплата більша.

А з тою опозицією сам Балога ногу зломить. Ющенко своєму племіннику навіть заборонив об'єднуватися з юлькінськими опозиціями. Костенко зі своєю УНП також з такими на одному гектарі не сядуть. У знак протесту всі праві костенківські нацпатріоти стрімголов об'єднуються з регіоналами і комуністами в обласних та міських радах країни. Єднання не спинити. А Єдиний Центр самого Балоги не хоче в ту дурну опозицію пхатися, бо якщо влада почне реформи робити і демократію розбудовувати, то балогівці хотіли б допомогти. А якщо залізуть в ту опозицію, то ті реформи і демократії без них розбудують. Облом.

Останній тиждень пройшов з великим проколом в агітаційному просторі: в куточку екрану УТ-1 так і не з'явилася георгіївська стрічка з написом "До приїзду нашого Медвєдєва залишилося 7 днів". Потім – шість, п'ять... Це перший серйозний прокол держпропаганди.

Єдина, хто стійко стоїть на сторожі не лише свободи слова, але й демократії, лишається Адміністрація Президента. Вона, як швидка допомога, зразу приїде на виклик хворого журналіста і телеканалу, де клята цензура защемила слово. Вилікують тих власників і менеджерів. А статтю Конституції з правом громадян на зібрання-мітинги-демонстрації готові усіма адмінтілами прикривати. Ще за добу до приїзду Президента РФ захисники із Адміністрації Гаранта направили позов в Окружний Адміністративний суд Києва з вимогою заборонити усі публічні акції в столиці 17 травня. Невідомо ще, яке ж рішення винесе незалежний суд столиці. Інтрига зберігається...

А щоб відвести усі підозри - списали ініціативу на Київську міськдержадміністрацію: Льоні-космосу це вже не зашкодить і себе виведемо з-під удару. Мудро. На два дні суд виключив Конституцію і заборонив будь-які вуличні акції. Здалася вам та свобода зборів та мітингів, коли такий стратегічний партнер приїжджає!

Повʼязані теми:

Наступна публікація