Правозахисники назвали Європарламенту три основні проблеми Донбасу

Правозахисники назвали Європарламенту три основні проблеми Донбасу

Фото: УНІАН

Доповідь була представлена на розгляд європейських депутатів.

Контрольно-пропускні пункти є однією з найбільших проблем на Донбасі. Так вважають правозахисники, які провели моніторинг порушення прав людей на сході України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Досліджували як окуповану, так і підконтрольну Україні частини регіону. Доповідь уже представили в Європарламенті. В ній правозахисники зауважують, що пунктів перетину вкрай не вистачає. Наприклад, на всю Луганську область є лише один КПВВ, на якому люди годинами стоять у чергах. Через такі незручності місцеві знаходять інші, нелегальні шляхи перетину, котрі небезпечні для життя. Про них знають у військово-цивільних адміністраціях, але зупинити цього не можуть.

Правозахисники доповіли у Європарламенті про порушення прав людей на території Донбасу

Правозахисники доповіли у Європарламенті про порушення прав людей на території Донбасу

Також у доповіді зазначають, що українська сторона програє в інформаційній війні. Ще однією великою проблемою правозахисники називають позиції військових на території населених пунктів. "Якщо говорити про той бік – у пригородах Донецька люди дуже жалілися, що по ночах в житлові квартали заїздять САУ – 10 метрів від житлового будинку, 50 метрів вони розташовуються. І починають стріляти, зокрема, по території Красногорівки. Після чого вони швидко їдуть, і у відповідь прилітає. Оцим люди дуже незадоволені", - розповів член правозахисного центру "Меморіал" Олег Орлов.

Як уже повідомлялося, цього ж дня вранці близько 9:00 години терористи зі стрілецької відкрили вогонь по людях, які перебували в черзі поблизу контрольного пункту "Майорськ". В цей момент мирні люди рухалися через лінію розмежування та перебували на дорожньому коридорі. Внаслідок ворожого обстрілу загинула людина, ще одна поранена.

Повʼязані теми:

Наступна публікація