Неприємно, але не смертельно

Найбільша проблема з Трампом не в тому, що він "якийсь не такий", а в тому, що ніхто не знає взагалі, який він. 

Це сталося – президентські вибори у США виграв Дональд Трамп. Нині весь світ намагається усвідомити, що відбулось, чому, чого чекати. Адже наймогутнішу державу світу очолив бізнесмен, який не має досвіду і будь-якої політичної репутації, реноме, знань, навичок і так далі.

Власне, найбільша проблема з Трампом не в тому, що він "якийсь не такий" (щодо політичних підходів), а в тому, що ніхто не знає взагалі, який він. Ми не знаємо його світогляд (припускаємо, що його просто немає), спосіб прийняття рішень в сфері безпеки і зовнішньої політики, людей, які формуватимуть його порядок денний і займатимуться реалізацією його зовнішньої політики.

Він, Дональд Трамп, поверне Америці велич – так це звучало під час виборчої кампанії. Але "повернути Америці велич" – це така сама пустопорожня фраза, як і "обрання Трампа - це катастрофа." Як поверне велич? В чому катастрофа? В його ставленні до РФ? Але яке у нього ставлення до РФ?

"Я поважаю Путіна як сильного політика і лідера, який примусив слухати себе", - це емоції, а не політика. Це ніяк не зменшує тертя в питаннях стратегічних ядерних озброєнь і не знімає непорозумінь в Сирії. Це навіть не означає скасування санкцій проти РФ, тим більше, що частково вони запроваджені Конгресом, а не президентом США.

Зрозуміло одне – бажання і ресурси США допомагати на міжнародній арені іншим зменшуються. Фокус уваги переноситься на Китай, Тихоокеанський регіон і Близький Схід, який в американській практиці включає в себе все аж по Афганістан.

Політичні, фінансові, безпекові ресурси США потрібні для виживання України. А ось боротьба за доступ до них ставатиме більш конкурентною. Чим ми переконаємо президента і новий істеблішмент США, що допомагати потрібно саме нам – ось де проблема і справжнє питання.

Але правда і те, що це питання в не менш гострій формі виникло б навіть за умови, якби президентом США вперше була обрана жінка, тобто Гілларі Клінтон.

Ну, і на останок. Є у нас такий собі комплекс, що народ у нас тупуватий, що обираємо аби кого, включно з двічі судимими аферистами без ідеології та подібних брехунів. Тепер знаємо, що принаймні в цьому плані ми нічим не гірші за інших.

Програма Дональда Трампа, інфографіка, США
ТСН.ua

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: