В католицьких притулках дітей робили сексуальними рабами

Жахи католицьких притулків: ірландські священики покривали педофілів і заохочували тілесні покарання та приниження дітей.

В Ірландії завершено розслідування знущань з дітей в католицьких школах. За даними слідства, тисячі дітей зазнавали постійних знущань, принижень і насильства, в тому числі сексуального.

Представники церкви заохочували публічні покарання і покривали педофілів в рядах членів свого ордена, - такого висновку дійшли автори звіту, результати якого викладені в п'яти томах.

В католицьких притулках для хлопчиків виявилися поширені випадки жорстокого поводження і сексуальних домагань до дітей. Хлопчики також постійно зазнавали образ, тілесних покарань і страждали від відсутності уваги.

Дівчаток в притулках чернечих орденів ґвалтували набагато рідше, ніж хлопчиків, проте їх часто ображали і принижували, підриваючи у них почуття самоповаги.

"У деяких школах було прийняте регулярне ритуальне биття. Дівчаток били особливими засобами, які завдають максимального болю, по всіх частинах тіла", - йдеться в доповіді.

"Атмосфера страху, створена всепроникною загрозою непомірного і деспотичного покарання, витала в більшості церковних закладів – і у всіх чоловічих. Діти жили в щоденному жаху, не знаючи, коли буде наступне покарання", - дізналися слідчі.

Жертви цієї системи давно вимагали розкриття правди про католицькі заклади, щоб ірландські діти більше надалі не попадали в такі умови. Але більшість лідерів релігійних орденів відкидали свідчення випускників, проголошуючи їх брехнею і перебільшенням. У випадках, коли спростувати свідчення не вдавалося, вони перекладали відповідальність на покійних.

"Суворість режиму насаджувалася в цих школах багатьма поколіннями ченців, священиків і черниць. Це була система, а не результат окремих порушень з боку осіб, дії яких виходили за рамки допустимого", - наголошується у звіті слідчої комісії.

"Тілесні покарання вселяли страх, який, як вважала адміністрація закладу, необхідний для підтримки дисципліни", - підкреслює звіт.

Доповідь з 2 тисяч 600 сторінок підкріплена свідченнями випускників. За словами членів комісії, свідоцтва колишніх вихованців цих закладів, яким зараз від 50 до 80 років і які досі страждають від отриманих травм, не залишають жодних сумнівів в тому, що в цих установах до дітей відносилися як до ув'язнених або рабів.

Результати комісії не будуть використані для залучення винних до суду. Це пояснюється частково тим, що в 2004 році католицький орден "Християнські брати" в суді добився заборони на наведення в звіті імен своїх членів. Отже в завершальному документі комісії немає імен ні жертв, ні їх мучителів.

Читайте також:

В США батько-інвалід вигриз своєму сину око

Жертві священика-педофіла заплатять 350 тисяч євро

Африканцям-альбіносам відрізали руки та ноги для виготовлення амулетів

Сектант-педофіл втік з французької тюрми на вертольоті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: