11 червня в Історії

11 червня в Історії

У 1580 році іспанські конкістадори заснували Буенос-Айрес. / Фото: Архів

Повна історична картина 11 червня в Україні та за її межами.

 1580 рік — іспанські конкістадори заснували Буенос-Айрес.

В 1742 році  американець Бенджамін Франклін винайшов кухонну плиту

1858 року  в  Санкт-Петербурзі освятили Ісаакіївський собор.

Ісаакіївський собор — найбільший православний храм Санкт-Петербурга. Має статус музею. На думку фахівців, в 2000-х роках "з механічної точки зору стан собору аварійний." Названий на честь Ісаакія Далматського, шанованого Петром I святого.. Будівництвом особисто займався імператор Микола I.  У зв'язку з тим, що Ісаакіївський собор будувався надзвичайно довго, в Петербурзі ходили чутки про навмисну затримку будівництва, оскільки головному архітекторові Ісаакіївського собору, Огюсту Монферрану, було проречено, що він буде живий доти, поки будується собор. Можливо, це випадковий збіг, але через місяць після закінчення будівництва Ісаакіївського собору, що став справою всього життя архітектора, Огюст Монферран помер.

1888 рік  —у Києві на Софійській площі в рамках святкування 900-річчя прийняття християнства відкрито пам'ятник Богдану Хмельницькому.

Ідея створення пам'ятника виникла серед громадськості з ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова у 1840-х роках.

 У 1889-му   Джон Перді і Джеймс Садгвар з Вашингтона винайшли складаний стілець.

 11 червня 1990 року   Верховна Рада України запровадили новий порядок обчислення часу — відтоді в Україні час на одну годину відрізняється від московського поясу.

2010-й  – матчем ПАР – Мексика (1:1) у Йоганессбурзі на стадіоні "Соккер Сіті" почався перший в Африці чемпіонат світу з футболу (загалом – 19-й).

 Народилися:

 1864 рікРіхард Штраусс, німецький композитор і диригент епохи пізнього романтизму.

Автор симфонічної поеми "Так казав Заратустра", яка стала відомою завдяки саунд-треку фільму Стенлі Кубрика "2001: Космічна одіссея", а в нас також і як звукова заставка до телегри "Що? Де? Коли".

 1970 року народилася  Анжеліка Рудницька, українська співачка й телеведуча.

 У 1985-му  – Дмитро Колдун, білоруський співак.

Представляв Білорусію на конкурсі Євробачення 2007 з піснею "Work your magic", за всю історію участі Білорусії у цьому конкурсі вперше вивів свою країну у фінал і посів 6 місце, отримавши максимальні 12 балів від Ізраїлю, України та Росії.

 11 чернвя 1985  року народилася  Інна Цимбалюк, українська модель, телеведуча, "Міс Всесвіт Україна-2006".

У вересні 2008 року Інна вперше спробувала себе в ролі телеведучої проекту "Танцюю для тебе" на українському телеканалі 1+1. Пізніше, керівництво каналу запросило Цимбалюк вести продовження танцювального шоу "Танцюю для тебе-2" і "Танцюю для тебе-3". У червні 2009 року Інна Цимбалюк стала постійною ведучою програми "Погода" на 1+1

Повʼязані теми:

Наступна публікація