16 липня в Історії

16 липня в Історії

Події з минулого, що сталися у день 16 липня.

 

 1054-го року   внаслідок конфлікту між Римською курією і Константинопольським патріархом почався розкол християнської церкви на католицьку і православну.

1439 – в Англії заборонені поцілунки. Причина була прозаїчною - епідемія чуми.

 У  1921- му році   засновано Львівський (таємний) український університет

 У  1945-му  – в пустелі поблизу авіабази , що знаходиться  у   штаті  Нью-Мехіко, США), підірвано першу американську експериментальну атомну бомбу.

У  1950-му відбувся   фінал чемпіонату світу з футболу в Бразилії зібрав на стадіоні "Маракана" 199854 вболівальники -  це був справжній рекорд рекорд для спортивних змагань, який  не побитий  і дотепер.

 16 липня  1990 року сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України.

В суспільстві Декларація була сприйнята неоднозначно. Українська Міжпартійна Асамблея, яка вже вела реєстрацію громадян Української Народної Республіки, сприйняла її як пропагандистський акт КПУ.

 Практично всі положення Декларації суперечили чинній на той час Конституції УРСР. Однак це не означало революційної зміни поглядів комуністів. Заключним в Декларації стало положення про те, що принципи Декларації про суверенітет України будуть використані для укладення нового союзного договору.

Цього дня  народилися:

 1937 року народилася  Ада Роговцева українська акторка театру та кіно.

 У  1942-му  Борис Небієрідзе, радянський і український кінорежисер, сценарист і актор. Режисер фільму "Роксолана".

1953 року народився  Павло Глоба, радянський астролог.

За кілька місяців до виборів давав прогнози, в яких як переможця однозначно називалася Юлія Тимошенко. Як відомо, переможцем виборів за результатами другого туру став Віктор Янукович. У липні 2009 року в інтерв’ю газетам "Факти" та "Бульвар Гордона" Глоба передбачив, що в другому турі виборів зійдуться Юлія Тимошенко та Арсеній Яценюк, заявивши в категоричній формі, що "Віктор Янукович не стане Президентом ніколи" і що він "Кандидатура непрохідна"

1962 рік – народився Григорій Лепс (Лепсверідзе), російський автор і виконавець пісень.

Лепс відомий особливим, "страшним" тембром голосу. Стиль свій він визначає як "естрадну пісню з елементами року". За його словами, у нього були і шансонний пісні, але сьогодні йому це "нецікаво".

У 1968 році народився   Леонід Агутін, російський естрадний співак, композитор.

1981 року народився   Віктор Янукович-молодший, народний депутат України VI скликання від Партії регіонів, заступник голови голови ВМГО "Союз молоді регіонів України".  Син президента України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація