19 листопада в Історії

19 листопада в Історії

19 листопада у Санкт-Петербурзі сталася найбільша за історію міста повінь. / Фото: Наталія Двоєглазова

19 листопада сталася найбільша повінь,  масове самогубство, продана перша іграшкова залізниця. футболіст Пеле забив свій 1000-й гол, а Леонід Каденюк провів дослідження космосі.

  1824 рік  - у Санкт-Петербурзі сталася найбільша за історію міста повінь.

 Рівень води в Неві піднявся на 4.14 метри вище норми, що привело до зруйнування 462-х, пошкодження 3681-го будинку та загибелі 208 чоловік.

1891-го  у Німеччині продано першу іграшкову залізницю.

У 1969 році  — бразильський футболіст Пеле забиває свій 1000-й гол на своєму 909-му матчі.

На стадіоні Маракана в Ріо-де-Жанейро нападаючий "Сантоса" Пеле з пенальті забив у ворота команди "Васко-да Гама" гол, котрий став тисячним у його професійній кар'єрі. 80-тисячний стадіон вибухнув шквалом привітальних вигуків і аплодисментів, незважаючи на те, що Пеле грав за команду гостей. Всього Пеле до 1977 року, коли він залишив великий спорт, у 1363 іграх забив 1282 голи, завоював у складі "Сантоса" три чемпіонських звання в Бразилії, два Кубка чемпіонів Південної Америки, один Міжконтинентальний Суперкубок, а в складі збірної Бразилії тричі ставав чемпіоном світу.

 У  1977 році американським онкологічним товариством встановлено День відмови від куріння.

Противники куріння підрахували, що кожні десять секунд у світі помирає завзятий курець, а до 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за три секунди. Щорічно нікотин вбиває близько 120 тисяч українців. За підрахунками експертів, до 2020 року в Україні вживання тютюну спричинить за собою більше 22% смертей.  Нагадаємо, що наприкінці жовтня голландська компанія United Drinks and Beauty Corporation створила напій на основі трав з ароматом фруктів, який має такий же ефект, як і сигарети.

1978 року   в результаті масового самогубства членів секти "Народний Хра", керованою Джимом Джонсом, в Гайані гинуть 911 людей.

В 1997-му  з  космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) взяв старт космічний човник "Колумбія", на борту якого знаходився перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.

 В рамках програми "STS-87", присвяченій експериментам по дослідженню впливу невагомості на особливості протікання ряду фізичних явищ і спостереженню зовнішніх шарів атмосфери Сонця, Каденюк в якості спеціаліста-дослідника виконав дослідження з штучного опилення паростків сої і рапсу з метою отримання насіння в умовах невагомості. Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин і 1 секунду.

Сьогодні, 19 листопада, народилися:

 У 1711-му  — Михайло Ломоносов, російський вчений-натураліст, геохімік, поет, реформатор російської мови.

1875 року —  Михайло Калінін, російський революціонер, глава радянських урядів з 1919 по 1946 роки, санкціонував масові репресії в СРСР в 1930-40-х роках.

У 1933 році народився  Ларрі Кінг (Зейгер), американський радіо- і телеведучий, журналіст.

1938-го  —Тед Тернер, американський бізнесмен, медіа магнат.

Засновник і власник телеканалів WTBS, CNN, TBS, TNT, The Cartoon Network, власник бейсбольної (Atlanta Braves) і баскетбольної (Atlanta Hawks) команд, філантроп - організатор і спонсор Ігор Доброї Волі (1986рік), в 1990 році пожертвував на потреби ООН 1 мільярд доларів; чоловік актриси Джейн Фонди.

1961 року  — Мег Райян, американська актриса, продюсер.

Серед найвідоміших фільмів -  Зміст життя, Вам прийшла пошта, Коли чоловік любить жінку, Французький поцілунок, Топган, Приречений на любов, Місто ангелів. Продюсер двох фільмів:  Втрачені душі, Французький поцілунок.

 В 1962-му народилася   Джоді Фостер, американська актриса, кінорежисер, продюсер

Фостер лауреатка двох премій "Оскар", двох «Золотих глобусів», трьох нагород БАФТА та інших. Серед найвідоміших робіт — Звинувачений Мовчання ягнят Паніка, Таксист, Ілюзія польоту…

Повʼязані теми:

Наступна публікація