19 жовтня в Історії

19 жовтня в Історії

Не пошкодуйте  лише декількох хвилин  - і Ви дізнаєтеся найрезонансніші історичні події  19 жовтня.

  У  1453-му   — капітуляція англійців в Бордо — кінець Сторічної війни

Столітня війна   - тривалий військово-політичний конфлікт між Англією і Францією, причиною якого стало прагнення Англії повернути ті території на континенті, що раніше належали англійським королям. Крім того англійські королі були зв'язані сімейними узами з французькою династією Капетингів, унаслідок чого пред'являли претензії на французький престол.

1860-го  у  Флоренції заснована перша компанія з виробництва двигунів внутрішнього згорання.

У  1958-му році   перемігши на мароканській трасі Аін-Діаб під Касабланкою на автомобілі Ferrari Dino 246, Майк Хоутрон став першим британцем чемпіоном світу з автоперегонів "Формула-1". Через два місяці він загинув у автодорожній катастрофі.

1987-й рік   — "Чорний понеділок", біржовий крах.

1973-й   -   Джона Атанасова прийнято  вважати винахідником електронного комп'ютера.  

Раніше,  помилково  винахідниками   електронного  цифрового   комп'ютера ENIAC,  вважали  Джона Мочлі і  та  Преспера Екерта, які на 16 років пізніше сконструювали свій комп’ютер, аніж  Джон Атанасов.
 
У  1998-му році   уряд США порушив судову справу проти компанії Microsoft.

Компанію   звинуватили   у зловживанні своїм домінуючим положеням на ринку комп'ютерних операційних систем і тиску на інтернет-компанії щодо віддання переваги браузеру Microsoft перед аналогічним програмним продуктом компанії Netscape.

Відомі іменинники 19 жовтня.

У  1862 році народився    Огюст Люм'єр, вважається разом зі своїм братом Луї,  одним з родоначальників кіно.

1931-й   - Джон Ле Карре,  англійський письменник, автор детективних і шпигунських романів (Убивство по-джентельменськи, Почесний школяр, Шпигун, котрий прийшов з холоду, Ідеальний шпигун, Російський дім).

1962-го  - Евандер Холіфілд, американський боксер, екс-чемпіон світу в суперважкій категорії,  і першій важкій категорії.  

1973-го  народився Олександр Хацкевич, білоруський футболіст.

Виступав за національну  збірну   команду Білорусь.   Напівзахисник ФК"Динамо" Київ. З 2007 року розпочав  кар’єру тренер. Був граючим тренером. З липня 2008 року  тренер  ФК "Вітебськ"

Повʼязані теми:

Наступна публікація