2 серпня в Історії

2 серпня в Історії

Головні події з історії цього дня.

 47 до н. е. — Гай Юлій Цезар, розбивши біля річки Зела у Малій Азії війська боспорського царя Фарнака II, послав у сенат повідомлення: "Прийшов, побачив, переміг".

 У 1610 році  англійський мореплавець Генді Гудзон (Гадсон) відкрив Гудзонову затоку.  Він був упевнений, що вийшов північним шляхом у Тихий океан.

 1769 року  іспанці заснували на західному узбережжі Північної Америки поселення Нуестра Сеньйора ла Рейна де Лос Анджелес де Порчіунсіла (зараз — Лос-Анджелес).

 У 1887-му  американець Роуелл Годж запатентував колючий дріт. Винахід спершу призначався для огороджування пасовищ, аби корови не забрідали на чужу територію.

 1917-го  — здійснена перша в історії посадка літака на палубу корабля, що рухався: літальний апарат "Сопвіч" сів на судно британських військово-морських сил "Furious".

 У 1933 році відкрили  Біломорсько-Балтійський канал ім. Сталіна, що поєднав Біле море (біля міста Беломорська) з Онезьким озером. Довжина каналу 227 км, середня глибина — 5 метрів; встановлено 19 шлюзів.

На будівництві каналу постійно працювали 100 тисяч ув’язнених, переважно селян-одноосібників. Смертність сягала 700 людей щодня.

 Народилися:

 У 1835 році  — Еліша Грей, американський винахідник, який запізнився запатентувати телефон на кілька годин (його випередив Александр Белл).

 1892 рокуДжек Ворнер, молодший із братів-засновників кінокорпорації Warner Brothers.

 1952-го  — Ален Жиресс, французький футболіст (півзахисник) і тренер.

Стоїть на другому місці за кількістю матчів у чемпіонаті Франції за всю історію турніру – 586. Найкращий бомбардир клубу «Бордо» за всю історію - 159 голів (із «Бордо» - дворазовий чемпіон Франції). Також виступав за "Марсель".  У складі збірної - чемпіон Європи 1984 року.
Тренував "Тулузу", "ПСЖ", збірні Грузії, Габону та інші.

У 1982 році народився  Олександр Бобкін, український хокеїст, нападник.
Із "Соколом" і АТЕКом - триразовий чемпіон України, з "Беркутом" - чемпіон СЄХЛ 2001 року.

Також грав за "Нафтохімік" (Нижнєкамськ), "Сибір"(Новосибірськ), "Нафтовик" (Альметьєвськ), "Нафтовик" (Леніногорськ), "Шииник" (Бобруйськ) та інші.  Гравець національної збірної.

Наступна публікація