2 серпня в Історії

Головні події з історії цього дня.

 47 до н. е. — Гай Юлій Цезар, розбивши біля річки Зела у Малій Азії війська боспорського царя Фарнака II, послав у сенат повідомлення: "Прийшов, побачив, переміг".

 У 1610 році  англійський мореплавець Генді Гудзон (Гадсон) відкрив Гудзонову затоку.  Він був упевнений, що вийшов північним шляхом у Тихий океан.

 1769 року  іспанці заснували на західному узбережжі Північної Америки поселення Нуестра Сеньйора ла Рейна де Лос Анджелес де Порчіунсіла (зараз — Лос-Анджелес).

 У 1887-му  американець Роуелл Годж запатентував колючий дріт. Винахід спершу призначався для огороджування пасовищ, аби корови не забрідали на чужу територію.

 1917-го  — здійснена перша в історії посадка літака на палубу корабля, що рухався: літальний апарат "Сопвіч" сів на судно британських військово-морських сил "Furious".

 У 1933 році відкрили  Біломорсько-Балтійський канал ім. Сталіна, що поєднав Біле море (біля міста Беломорська) з Онезьким озером. Довжина каналу 227 км, середня глибина — 5 метрів; встановлено 19 шлюзів.

На будівництві каналу постійно працювали 100 тисяч ув’язнених, переважно селян-одноосібників. Смертність сягала 700 людей щодня.

 Народилися:

 У 1835 році  — Еліша Грей, американський винахідник, який запізнився запатентувати телефон на кілька годин (його випередив Александр Белл).

 1892 рокуДжек Ворнер, молодший із братів-засновників кінокорпорації Warner Brothers.

 1952-го  — Ален Жиресс, французький футболіст (півзахисник) і тренер.

Стоїть на другому місці за кількістю матчів у чемпіонаті Франції за всю історію турніру – 586. Найкращий бомбардир клубу «Бордо» за всю історію - 159 голів (із «Бордо» - дворазовий чемпіон Франції). Також виступав за "Марсель".  У складі збірної - чемпіон Європи 1984 року.
Тренував "Тулузу", "ПСЖ", збірні Грузії, Габону та інші.

У 1982 році народився  Олександр Бобкін, український хокеїст, нападник.
Із "Соколом" і АТЕКом - триразовий чемпіон України, з "Беркутом" - чемпіон СЄХЛ 2001 року.

Також грав за "Нафтохімік" (Нижнєкамськ), "Сибір"(Новосибірськ), "Нафтовик" (Альметьєвськ), "Нафтовик" (Леніногорськ), "Шииник" (Бобруйськ) та інші.  Гравець національної збірної.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: