20 вересня в Історії

20 вересня в Історії

У цей день пророк Мухаммед збудував першу мечеть.

20 вересня історики зафіксували такі події:

 В  622 році - Пророк Мухаммед переселившись   в Медину  разом зі своїми прихильниками створив першу мусульманську громаду, збудовав першу мечеть.  

 У  1519-му   з  іспанського порту Сан-Лукар в усті ріки Гвадалквівіра вийшла в плавання експедиція на чолі з португальським мореплавцем Фернаном Магелланом. Вона була споряджена іспанськи королем Карлом I для пошуку західного шляху до Індонезійських островів

Експедиція   складалась з п'яти кораблів і 270 членів екіпажу. В ході подорожі, котра тривала 1081 день, було відкрито протоку між Атлантичним і новим океаном, названим Тихим, острів Гуам. Сам Магеллан не дожив до кінця експедиції (він загинув під час сутички з аборигенами на Філіппінських островах) і її завершив Хуан Себастьян Елькано, котрий 6 вересня 1522 року зумів лише на одному кораблі "Вікторія" добратись до іспанського порту Санкулар де Баррамеда.             

 1946-го   року  у  французькому курортному місті Канни відкрився щорічний міжнародний кінофестиваль.

 Його дебют мав відбутися у вересні 1939-го, але 2-а Світова війна змусила відкласти початок фестивалю на сім років. У конкурсній програмі брали участь представники 18 країн. Для того щоб підтримати національні кінематографії країн-конкурсантів, організатори вручили вищу нагороду - Гран-прі - дев'ятьом фільмам.

Жахлива трагедія сталася у  1999-му році   на Тайвані, тоді   стався землетрус силою 7.6 балів, котрий забрав життя від 2 до 2.6 тисяч людей і 100 тисяч чоловік зробив бездомними.

Сьогодні народилися:

У  1788 році  народився  Фадей  Беллінсгаузен, російський мореплавець, керівник експедиції, під час якої була відкрита Антарктида (1820 рік).

У  1924-му  - Джеймс Гальяно, італійський кутюрьє.

І, 1963-го року - Андрій Державін, російський поп-співак (Не плачь Алиса, Чужая свадьба), клавішник групи "Машина времени".

Повʼязані теми:

Наступна публікація