Гран-прі фестивалю "Кіношок" отримав фільм "Євразієць"

Дата публікації
Перегляди
2014
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гран-прі фестивалю "Кіношок" отримав фільм "Євразієць"

Гран-прі фестивалю "Кіношок" отримав фільм "Євразієць"

Фільм "Євразієць" режисера Шарунаса Бартаса отримав головний приз. Фестиваль проходив в Анапі (Росія) з 12 по 19 вересня.

Гран-прі XIX Відкритого фестивалю кіно країн СНД, Латвії, Литви і Естонії "Кіношок" отримав фільм "Євразієць" режисера Шарунаса Бартаса.

Фестиваль проходив в Анапі (Росія) з 12 по 19 вересня.

Головний герой картини хлопець, який виріс без батьків і займався рекетом у 90-х роках, торгував наркотиками і кочував з Литви через Польщу до Франції та назад. У якийсь момент він вирішує почати нормальне життя, але воно підкидає йому нові проблеми.

У картині знялися сам Бартас, а також Клавдія Коршунова, Еліза Седнауї, Ерван Рібаріх.

Журі конкурсу очолював художник театру і кіно, продюсер Павло Каплевич. Також до складу суддівської колегії увійшли директор програм фестивалю "Кінотавр" Сітора Алієва, казахський актор і режисер Асаналі Ашимов, кінознавець і кінокритик Юрій Гладільщиков, український режисер Олег Фіалко та російський режисер Володимир Хотиненко.

Бартас народився в 1964 році в Литві. У 1991 році закінчив режисерський факультет ВДІКу. У 1989 році створив у Вільнюсі незалежну кіностудію "Кинема".

У 1990 році дебютував як режисер. Фільмографія Бартаса налічує близько десятка картин, серед яких як документальні, так і художні стрічки.

Приз за кращу режисуру журі присудило фільму Олексія Федорченка "Вівсяники", що отримав до цього три нагороди на Венеціанському кінофестивалі.

Сергій Лозниця, чия українська картина "Щастя моє", також брала участь в основному конкурсі "Кіношоку", визнаний кращим сценаристом. За операторську роботу приз отримав Сергій Юрісдицький (фільм Андрія Ешпая "Еллізіум").

Спец-диплом журі присудило казахській картині "Дорогі мої діти" Жанни Ісабаєвої.

Кращою чоловічою роллю визнана робота Акту Арима Кубата, який зняв картину "Свєт-Аке" і зіграв у ньому головну роль.

Приз за кращу жіночу роль дістався Хелене Мерзіній, яка знялася у фільмі "Снігова королева" (Естонія-Норвегія) Марка Раата.

Читайте також:

Кіра Муратова отримала гран-прі "Кіношоку"

На Венеціанському фестивалі роздали левів

Найсексуальніші зірки Венеціанського кінофестивалю

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2014
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація