21 лютого в Історії

Повна історична картина 21 лютого.

  1613 рік  — у Москві Земський собор обрав 16-річного Михайла Федоровича московським царем — першим із династії Романових.  

Рід Романових дав початок царській (а з 1721 року - імператорській) династії, що правила Московією, а потім Росією до 1917 року.

 1842 року   американець Джон Грінау запатентував швейну машинку.

 В 1858-му   в Бостоні Едвін Голмс встановив першу у світі електричну систему захисту від зламу.

 1878-й  — у Нью-Гейвені випущена перша в світі телефонна книга, яка включала 50 імен.

 У 1885 році псля 36 років будівництва у столиці США урочисто відкрито пам'ятник першому президенту країни, "батьку держави" Джорджу Вашингтону.

 169-метровий мармуровий пам'ятник, збудований за проектом архітектора Роберта Міллса, на момент відкриття був найвищим у світі. Через три роки бажаючим була надана можливість піднятись на вершину споруди при допомозі ліфта або сходів, прокладених у середині пам'ятника.

 1935 рік  — у  Парижі Арман Птижан з групою партнерів заснував нині знамениту косметичну компанію Lancome, ім'я якої походить від дещо видозміненої назви старовинного замку Lancosme у центрі Франції.

 1947-й — у США з'явилася фотоамера "Полароїд".

 На засіданні Американського Оптичного товариства у Нью-Йорку Едвін Ленд продемонстрував фотоапарат, котрий менш, ніж за хвилину сам здійснював зйомку, проявлення і друк чорно-білих фотографій. Ленд назвав свою фотокамеру Polaroid Land Camera. Під дещо скороченою назвою вона популярна й досі.

 1993 рік  — у Донецьку Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках із жердиною в закритих приміщеннях — 6 м 15 см.

Сергій Бубка є 35-разовим рекордсменом світу. Він бив рекоди на літніх змаганнях 17 разів: А також у приміщенні — 18 разів: С. Бубка  є діючим світовим рекордсменом зі стрибків з жердиною як у змаганнях на відкритій місцевості, так і у приміщенні.

У 1995 році   американець Стів Фоссет першим у світі на самоті на повітряній кулі перетнув Тихий океан.

 21 лютого народилися:

 У 1875 році  — Жанна Луїза Кальман, одна з найстаріших людей на Землі

 Французька жінка з найдовшою підтвердженою тривалістю життя в історії людства; найстаріша людина світу в 1991—1997 рр. Прожила 122 роки та 164 дні (44724 дні).

 1888 року народився  Михайло Бонч-Бруєвич, радіотехник, засновник радянської радіолампової промисловості.

 В 1942-му народилася  Віра Алентова, російська актриса ("Москва сльозам не вірить", "Завтра була війна", "Ширлі-мирлі", "Заздрість богів").

 Своїм кінодебютом Віра Валентинівна вважає фільм "Москва сльозам не вірить". Володимир Меньшов, так невірно оцінений у свій час педагогами Школи-студії МХАТ, зняв цей свій другий по рахунку фільм, що одержав світову любов кіноглядачів і безліч нагород як вітчизняних, таки закордонних в 1979 році. У лютому 1980 року фільм вийшов на екрани країни й почав свій переможний хід в усьому світі . Його відразу ж купили для прокату більше 100 країн, а за один тільки 1980 рік і тільки в нашій країні фільм подивилися 90 мільйонів чоловік.

 1957 рік  — Микола Расторгуєв, російський поп-співак, лідер гурту "Любе", Народний артист Росії.

 "Любе"російська музична група , заснована в 1989 році Миколою Расторгуєвим та Ігорем Матвієнко. В своїй творчості музиканти використовують елементи элементы рок-музики, шансону, російської  народної музики та елементи   авторської пісні , тому "Любеважко віднести до якогось  одного стилю.

 У 1979 році народилася   Дженніфер Лав Х'юїтт, американська акторка ("Я знаю, що ти робив минулого літа", "Не можу чекати", "Врятуй мене", "Вечірка для п'ятьох").

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: