23 листопада в Історії

23 листопада в Історії

Митрополит Володимир святкує 75-річчя. / Фото: УНІАН

Про наймузичніший автомат, найтриваліше збройне протистояння, найжахливіший день в Італії, та найщасливіший в  Чечні, а також про ювілей митрополита всієї України.

 У 1708 році  за наказом царя Петра I російська православна церква піддала анафемі українського гетьмана Івана Мазепу, котрий у жовтні оголосив про союз України з Швецією у війні проти Росії.

1889 року  в салуні "Пале-Роял" в Сан-Франциско встановлено перший у світі музичний автомат.

 Пристрій, сконструйований Луїсом Глассом, представляв собою фонограф Едісона з чотирма змінними свинцевими трубками, на котрих було записано музичні композиції, які можна було відворювати після кидання клієнтом 5-центової монети у спеціальну щілину. За перші півроку експлуатації музичний автомат приніс власнику салуну прибуток в 1 тисячу доларів.

1946 рік  - початок Першої  індокитайської  війни  -  найбільш тривале збройне протистояння 20-го століття.

Після припинення мирних переговорів між Францією і представниками комуністичних сил Північного В'єтнаму французькі бойові кораблі піддали обстрілу в'єтнамське місто Хайфон, в якому загинуло майже 6 тисяч жителів. Це стало початком збройного конфлікту, котрий 19 грудня переріс в Першу  індокитайську  війну.

1980-го  в результаті землетрусу силою 6.8 балів за шкалою Ріхтера на півдні Італії загинуло майже 3 тисячі чоловік, поранено більше 3 тисяч і 200-ми тисячами осіб втрачено житло.

1996 рік — офіційне закінчення війни в Чечні.

Тодішній президент Росії Борис Єльцин відразу після виходу з лікарні підписав 1-й указ — про виведення 121 та 205-ї (близько 6 тисяч військових) бригади російських міністерств внутрішніх справ і оборони з території Чечні. В Чеченській  війні  загинуло  80 тисяч людей   — в основном мирного  населення.

В цей день народилися:

1898 рік  — Михайло Кашкін,  конструктор середнього танку Т-34— кращого танку 2-ї світової війни.

  Лауреат Держпремії СРСР Посмертно. Герой Соціалістичної Праці (теж посмертно).Помер під час випробувань танку.

У 1898 році  Родіон Малиновський,  Маршал Радянського Союзу двічі Герой Радянського Союзу.

Влітку 1945 року командував військами Забайкальського фронту під час розгрому Квантунської армії Японії. Міністр оборони СРСР.

В 1903-муОлександр Івченко, український авіаконструктор; член АН УРСР; керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків.

1935 року народився  Володимир, митрополит Київський і всієї України (з 1992 року).

На сьогодні Українська православна церква Московського Патріархату  складається з 35 єпархій. За роки служіння Блаженнішого Митрополита Володимира як Предстоятеля кількість парафій зросла з 5,5 тис. Ці громади опікують близько 9 тисяч священнослужителів. Кількість монастирів збільшилася з 32 до 161. У них несуть послух близько 5 тисяч ченців. На час обрання Блаженнішого Митрополита Володимира, в УПЦ функціонували 4 Духовні семінарії й академія, до 2006 року кількість духовних закладів зросла до 16. Діє близько 4 тисяч недільних шкіл. Сьогодні Українська Церква має більше 100 періодичних видань, у багатьох єпархіях налагоджені відносини з регіональними теле- і радіоагентствами, що значно сприяє проповіді Слова Божого.

Повʼязані теми:

Наступна публікація