26 жовтня в Історії

26 жовтня в Історії

Німецький винахідник продемонстрував свій винахід - телефон.

26 жовтня в Німеччині винайшли телефон, в Женеві утвориили Міжнародний Червоний Хрест, у Лондоні заснували Англійську футбольну асоціацію, а в Нью-Йорку відкрили першу лінію метрополітену.  

 У 1636 році  заснований Гарвардський коледж, що став в першій чверті XIX ст. університетом, одним з найвідоміших в США і світі.

1825 року   після восьми років будівництва у США офіційно відкрито канал Ері, котрий зв'язав одне з Великих Озер, озеро Ері, через ріку Гудзон з Атлантичним океаном.

 Канал був близько 590 кілометрів у довжину, 13 метрів у ширину і до 1.2 метри глибини. На ньому розміщувалось 18 акведуків, 83 шлюзи, а перепад висоти між озером Ері і океанським узбережжям становив 190 метрів.

У  1861-му німецький винахідник Філіпп Рейс у Франкфурті продемонстрував свій винахід, який він назвав телефоном.

1863-го   в  Женеві утворений Міжнародний Червоний Хрест.

Цього ж року   в Лондоні заснована Англійська футбольна асоціація.

У  1900-му   в Нью-Йорку відкрита перша лінія метрополітену.

1938-й  — фірма Du Pont розробила новий синтетичний матеріал — нейлон.

У  1994-му   компанія Apple анонсувала завершення розробки нового електронного пристрою, названого Macintosh TV - комп'ютер, телевізор і CD-плеєр в одному корпусі.

Із-за слабкого інтересу публіки і негативної оцінки спеціалістів цей універсальний агрегат так і не почав випускатись серійно.

У 2000 році   компанія Sony почала в Японії продаж ігрової приставки нового покоління PlayStation 2. У США та Європі продаж почався в січні наступного року.

Найвидатніші постаті цього дня.

У  1841-му народився  Теодор Оппольцер, австрійський астроном.

Оппольцер  автор "Канону затемнень", книги, котра дозволила розшифрувати літочислення давніх цивілізацій Сходу і на основі астрономічних явищ визначити дати найважливіших подій давньої історії.

1846-й рік Льюїс Босс, американський астроном, укладач Генерального каталогу зірок.

1888 -го  Нестор Махно.

Нестор Махно -  провідник анархістського руху в 1917—1921 роках. Ця дата знайдена  в  книзі   реєстрації громадського стану Христово-Воздвиженської церкви.

У  1947 році   - Хіларі Клинтон, американський юрист, сенатор, дружина 42-го президента США Білла Клинтона.

1962-го - Даво Карнішар, словенський альпініст, перша людина, що спустилась з Евересту на лижах.

Повʼязані теми:

Наступна публікація