27 грудня в Історії

У цей день відкрили  найбільший у світі театр мистецтв,  підписали   угоду  про створення Міжнародного Валютного Фонду,  радянські  війська увійшли на територію Афганістану, а київське метро поповнилося станцією  "Печерська".

 У 1932 році в самий розпал Великої депресії в Нью-Йорку відкрився найбільший у світі театр мистецтв "Рейдіо-Сіті Мьюзик-холл", розрахований на 5945 місць.

З тих пір його відвідало більше 300 мільйонів глядачів, що побували на прем'єрних показах фільмів, спектаклях, концертах і спеціальних урочистостях.

В цьому ж році вийшла постанова ЦВК і РНК СРСР про введення в СРСР єдиної паспортної системи та "обов'язкового запису паспортів" (за нею переслідувались, зокрема, кобзарі як люди, що "не проводять громадсько-корисної роботи").

1945 рік - у Нью-Йорку представники 28 країн підписали угоду про створення Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) і Міжнародного банку реконструкції і розвитку. Більш відомий як Світовий банк, МВФ почав свою діяльність в 1947 році.

В 1959-му від семи поштовхів землетрусу на півночі Туреччини загинуло більше 50 тисяч чоловік, сотні тисяч жителів провінцій Ерзінджан, Сівас і Самсун втратили житло і протягом всієї зими потерпали від лютих морозів, що часом досягали 30-и градусів.

1979-го за рішенням керівництва СРСР 75-тисячний контингент радянських військ увійшов на територію Афганістану.

Цього ж дня було проголошено, що новим правителем Афганістану став Бабрак Кармаль, котрий, перебуваючи у Ташкенті (Узбекистан), повідомив співвітчизників про зміну керівництва країною по радіо - три дні перед тим радянські групи командос "Грім" і "Зеніт" взяли штурмом президентський палац в Кабулі і вбили главу афганського комуністичного режиму Хафізуллу Аміна. Інтервенція Радянського Союзу в Афганістан, що завершилась у травні 1988 року, так і не припинила громадянську війну в країні і коштувала СРСР не тільки життя 15 тисяч громадян та близько 50 мільярдів доларів прямих матеріальних затрат, але й привела до різкого загострення стосунків із США, країнами Західної Європи та Китаєм і фактичного гальмування процесу розрядки.

1997 року на Сирецько-Печерській лінії була введена в експлуатацію станція "Печерська".

"Печерська" - станція глибокого закладення, з'єднується з одним підземним вестибюлем чотиристрічковим ескалатором з двома нахилами. Назва станції зобов’язала авторів побачити золоті бані Печерської лаври - про це свідчить золотисте склепіння з анодованого алюмінію як платформи, так і проміжного вестибюлю.

Сьогодні народилися:

У 1571-му Іоганн Кеплер, німецький математик і астроном; який першим заявив, що планети обертаються навколо Сонця.

1595 року народився Богдан Хмельницький, український гетьман, очолив Національно-визвольну війну 1648- 1657 років.

1822-го Луї Пастер, французький хімік і бактеріолог.
Основоположник сучасної мікробіології та імунології; розобив метод консервування (пастеризація) і заходи профілактичної вакцинації проти холери, сибірської виразки, сказу.

1901-йМарлен Дітріх (Марія Магдалена фон Лош), американська актриса німецького походження (Блакитний ангел, Білява Венера, Суд в Нюренберзі, Свідок обвинувачення, Просто жиголо).

1948 рік Жерар Депардьє, французький театральний і кіноактор (Двоє в місті, Мій американський дядечко, Сусідка, Сірано де Бержерак, Полковник, Вибір зброї).

В 1934 році народилася Лариса Латиніна (Дірій), 9-разова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, володарка найбільшого числа олімпійських нагород за всю історію Олімпійських ігор.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: