27 липня в Історії

27 липня в Історії

У 1834 році відкрили Київський імператорський університет св. Володимира (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). / Фото: Архів

Цікаві подробиці про цей день.

 У 1834 році відкрили Київський імператорський університет св. Володимира (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка).

Навчання у Київському університеті розпочали перші 62 студента. Початково діяв лише один філософський факультет з двома відділеннями — історико-філологічним та фізико-математичним. 1835 року відкрився юридичний факультет, а 1847 року — медичний. Філософський згодом розділився на два самостійні факультети. З такою структурою університет працював до 1917 року.

 1965  року  президент США Ліндон Джонсон підписав законопроект, який вимагає від виробників сигарет друкувати на пачках попередження про шкоду куріння для здоров’я.

 У 1994-му  парламент Індії заборонив у країні тести з визначення статі майбутньої дитини у зв’язку з великою кількістю абортів у разі, коли тест визначав, що народиться дівчинка.

 У 2002 році сталася  трагедія на авіаційному шоу у Львові, найбільша в історії світових авіашоу.

На Скнилівському аеродромі впав Су-27, пілоти якого не впоралися з управлінням; загинуло 78 людей, понад сто — поранені.

  27 липня народилися:

 У 1824 роціАлександр Дюма-син, французький письменник і драматург. 

Байстрюк швачки Катрін Лабе і знаменитого письменника Александра Дюма.  На сюжет його п'єси "Дама з камеліями" на основі однойменного роману написана опера Джузеппе Верді "Травіата".

 1964 року народився   Юрій Клинських (Хой),  російський музикант, лідер панківської групи "Сектор газа".

 У 1965-му народився  Хосе-Луїс Чилаверт, парагвайський футболіст, воротар.

Володар багатьох південноамериканських трофеїв у складі аргентинського клубу "Велес Сарсфілд”.  Відомий тим, що продовж кар'єри забив 62 голи, в основному зі стандартних положень, — другий у світі показник серед воротарів після Рожеріо Сені.

 27 липня 1969-го народився Михайло Лівінський, український управлінець.

 Керівник апарату прем'єр-міністра Юлії Тимошенко (в 2005-му і в 2007-2010 роках).  Народний депутат VI скликання від БЮТ, член ВО "Батьківщина".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Здоров'я вагітної
Наступна публікація