28 травня в Історії

28 травня в Історії

У 1742 році у Лондоні спорудили перший критий плавальний басейн.

Гучні події та відомі іменинники цього дня.

 Столиця сьогодні святкує День міста.

У 1569 році — підписали  Люблінську унію, яка об'єднала Польщу й Литву в Річ Посполиту — державу з однаковим устроєм, спільною грошовою системою і сеймом.

Литва зберегла часткову автономію: особливе законодавство й суди, скарбницю, військо, низку посад. Офіційною мовою Литви залишилась білоруська.

1664 рік  — у Бостоні заснована перша баптистська церква

1742 рік — у Лондоні споруджений перший критий плавальний басейн.

1763 року у Києві відкрили  першу школу з навчання живопису.

 В 1959 році з американського космодрому на мисі Канаверал у космос уперше вирушили дві мавпи — шимпанзе Авель і Бейкер, які успішно повернулися на Землю.

Політ був суборбітальним, і мавпи стали першимиживими істотами, які повернулися на Землюз космосу.Можливо, що з іменами деяка плутанина, оскільки обидва примати були дівчатами. Авель не пощастило:коли лікарі знімали з неї вживлені датчики, вона не винесла анестезії, а Бейкер дожила до 1984 року і померла у віці 27 років.

 1970 року  в Західній Німеччині вперше здійснено успішну трансплантацію нервової тканини.

 У 1987-му   на Червоній площі Москві приземлився спортивний літак 19-річного західнонімецького льотчика-любителя Матіаса Руста. Руст пролетів непоміченим через систему ППО СРСР і відтак спричинив масові відставки у військовому відомстві.

2010 року  понад сто осіб загинули внаслідок теракту на залізниці в індійському штаті Західна Бенгалія. Партизани-маоїсти підірвали колії під поїздом Колкатта-Мумбай.

 Народилися:

 1738 рікЖозеф Ґійотен, французький лікар і політик.  Його ім'ям названа гільйотина.

 Доктору Ґійотену помилково приписують винахід гільйотини — механічного пристрою для страти шляхом відтинання голови, який назвали його ім'ям. Д-р Ґійотен не був винахідником цього пристрою, він лише запропонував його використання у Франції, під час Французької реаолюції. Окрім ідеї гуманної страти, яка лягла в основу гільйотини, д-р Ґійотен зробив великий внесок у розвиток медичної професії та системи освіти, був яскравим політиком і гуманістом, одним з ініціаторів щеплення проти віспи.

 1968 року народилася Кайлі Міноуг, австралійська поп-співачка й акторка. Володарка "Греммі" у 2000 році за найкращу танцювальну композицію ("Come into my life").

 В 1972 році народився  Сашко Положинський, український співак (напряму хіп-хоп, соліст гурту "Тартак"), шоумен, телеведучий, громадський діяч.

 У 1996 році на очі Сашку потрапило оголошення про фестиваль "Червона рута". Для цього потрібно було: гурт, 3 пісні і заявка. Гурту не було, однак швидко придумалася назва і було аж 4 пісні. Згодом знайшлися й інші учасники новоствореного гурту "Таратк". Сашко став лідером гурту. За сумісництвом працює ведучим на телебаченніі та радіо. Саме Сашко вів передачу "Свіжа кров" на телеканалі "М1"  яка займалася пошуком і розкручуванням молодих талановитих гуртів. Сашко брав у цьому надзвичайно активну участь, допомагаючи новачкам у проекті. Був організатором акції "Не будь байдужим".

Повʼязані теми:

Наступна публікація