28 травня в Історії.

28 травня в Історії.

Сьогодні день народження у Сашка Положинського. / Фото: sumno.com

Дайджест головних подій 28 травня.

 1742 рік — у Лондоні споруджений перший критий плавальний басейн.

1763 року у Києві відкрили  першу школу з навчання живопису.

 В 1959 році з американського космодрому на мисі Канаверал у космос уперше вирушили дві мавпи — шимпанзе Авель і Бейкер, які успішно повернулися на Землю.

Політ був суборбітальним, і мавпи стали першимиживими істотами, які повернулися на Землюз космосу.Можливо, що з іменами деяка плутанина, оскільки обидва примати були дівчатами. Авель не пощастило:коли лікарі знімали з неї вживлені датчики, вона не винесла анестезії, а Бейкер дожила до 1984 року і померла у віці 27 років.

 1970 року  в Західній Німеччині вперше здійснено успішну трансплантацію нервової тканини.

 У 1987-му   на Червоній площі Москві приземлився спортивний літак 19-річного західнонімецького льотчика-любителя Матіаса Руста. Руст пролетів непоміченим через систему ППО СРСР і відтак спричинив масові відставки у військовому відомстві.

 Народилися:

 1738 рікЖозеф Ґійотен, французький лікар і політик.  Його ім'ям названа гільйотина.

 Доктору Ґійотену помилково приписують винахід гільйотини — механічного пристрою для страти шляхом відтинання голови, який назвали його ім'ям. Д-р Ґійотен не був винахідником цього пристрою, він лише запропонував його використання у Франції, під час Французької реаолюції. Окрім ідеї гуманної страти, яка лягла в основу гільйотини, д-р Ґійотен зробив великий внесок у розвиток медичної професії та системи освіти, був яскравим політиком і гуманістом, одним з ініціаторів щеплення проти віспи.

 1968 року народилася Кайлі Міноуг, австралійська поп-співачка й акторка. Володарка "Греммі" у 2000 році за найкращу танцювальну композицію ("Come into my life").

 В 1972 році народився  Сашко Положинський, український співак (напряму хіп-хоп, соліст гурту "Тартак"), шоумен, телеведучий, громадський діяч.

 У 1996 році на очі Сашку потрапило оголошення про фестиваль "Червона рута". Для цього потрібно було: гурт, 3 пісні і заявка. Гурту не було, однак швидко придумалася назва і було аж 4 пісні. Згодом знайшлися й інші учасники новоствореного гурту "Таратк". Сашко став лідером гурту.За сумісництвом працює ведучим на телебаченніі та радіо. Саме Сашко вів передачу "Свіжа кров" на телеканалі "М1"  яка займалася пошуком і розкручуванням молодих талановитих гуртів. Сашко брав у цьому надзвичайно активну участь, допомагаючи новачкам у проекті. Був організатором акції "Не будь байдужим".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація