29 березня в Історії

Дата публікації
Перегляди
2135
Поділитись:
WhatsApp
Viber
29 березня в Історії

32 роки тому на радянському телебаченні вперше з`явився фільм "Місце зустрічі змінити не можна".

Чи знаєте ви, що цікавого сталося 29 березня?

 У 1847 році Лев Толстой почав вести щоденник і продовжував цю справу все життя (загалом написав 13 томів).

1848 року Ніагарський водоспад зупинився на 30 годин — після того, як на річці Ніагара утворилися крижані затори.

1886 рік — в Атланті американський доктор Джон Пембертон створив "Кока-колу”, вважаючи її лікувальним напоєм.

1910-й — у Марселі піднявся в повітря перший гідролітак, який може злітати і приземлятися на поверхню води.

У Першу світову війну Росія використовувала авіаносець "Орлиця" з ескадриллю літаючих човнів М-5 і М-9, створених конструктором Дмитром Григоровичем. М-5 мав швидкість 128 км/год, стелю висоти — чотири тисячі метрів, тривалість польоту — п'ять годин. М-5 не мав озброєння — гідролітак використовувався для повітряної розвідки, коректуванням артилерійського вогню важкої артилерії з лінійних кораблів. У 1916 році поступили гідролітаки М-9, озброєні кулеметом. Літак міг брати на борт і бомби. Повітряний стрілець розташовувався з кулеметом в носовій частині. У основній кабіні льотчик пілотував машину, а бортмеханік, сидячи поряд з ним, скидав бомби. Їх підвішували під площинами (крилами) на затисках, сполучених з кабіною приводом-тросом. Під час другої світової бойові гідролітаки нерідко озброювалися торпедами.

В 1979-му відбулася прем'єра на радянському телебаченні фільму Одеської кіностудії "Місце зустрічі змінити не можна". Фільм вийшов в день народження режисера стрічки, Станіслава Говорухіна.

Перший показ нового детективного серіалу приурочили до дня міліції. Згодом сталі відомі статистичні дані: у той час, коли в черговий раз по телевізору йшов фільм “Місце зустрічі...”, практично припинялися злочини і знижувалися витрати води в квартирах. Також було підраховано, що кожна нова серія фільму підвищувала навантаження на електромережі лише у Москві на 400 тисяч кіловат. Але найцікавішою статистикою були дані зафіксовані у звіті МВС за 1979 рік, у ті 5 вечорів, коли показували "Місце зустрічі...", не було зареєстровано жодного злочину!

1998 рік — У Португалії відкрито 16-кілометровий міст "Васко да Гама" — перекинутий через річку Тагус. Його будівництво обійшлось в мільярд доларів.

В 2004 році Ірландія стала першою країною світу, де повністю заборонено куріння в усіх громадських місцях.

Сьогодні народилися:

У 1899 році Лаврентій Берія, радянський політичний і державний діяч, злочинний керівник органів держбезпеки, керівник радянського атомного проекту.

Входив у найближче оточення Йосипа Сталіна. Як глава НКВС брав участь у масових репресіях, був першим секретарем ЦК Компартії Грузинської РСР. у березні-серпні 1953 року– перший міністр внутрішніх справ СРСР.  Маршал Радянського Союзу, Герой Соціалістичної праці, кавалер чотирьох орденів Леніна. Невдовзі після смерті вождя був арештований за звинуваченням у шпигунстві і змові з метою захоплення влади, розстріляний за вироком суду.

1934 року народився Ісаак Магітон, радянський кінорежисер, автор тележурналів "Фітіль" і "Єралаш".

1936 рік Станіслав Говорухін, радянський актор, кінорежисер ("Місце зустрічі змінити не можна"!).

У 1968-му народився Володимир Пресняков-молодший, російський поп-співак.

Популярність Преснякову приніс фільм "Вище за веселку" (1986 рік ). У 2003-му Володимир став переможцем в реліті - шоу "Останній герой-3".   Володимир Пресняков часто змінює жінок. У 1991 році в нього з Христиною Орбакайте народжується син Микита. Через 10 років Пресняков одружується з Оленою Ленською, з з якою раніше був в цивільному шлюбі . І в же з 2004-го живе із співачкою Наталією Подільською.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2135
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація